Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga
12.06.2006r.

Konkurs piosenki przedszkolnej WESOŁE NUTKI

      W przeddzień Dnia Dziecka w Gminnym Centrum Kultury w Zabrodziu odbył się po raz piąty konkurs piosenki przedszkolnej WESOŁE NUTKI. Po raz pierwszy natomiast odwiedziły nas maluchy z Publicznego Przedszkola w Adelinie.
      W sumie udział wzięło 67 dzieci z oddziałów zerowych czterech szkół podstawowych oraz 21-przedszkolaków wspomnianego wcześniej przedszkola. Dzieci zaprezentowały 18 różnych utworów. Jak zawsze w trakcie takich spotkań i tym razem ujawnione zostały rozliczne talenty naszych milusińskich i to nie tylko wokalne. Opiekunowie poszczególnych występujących pokusili się o przygotowanie bardzo ciekawych aranżacji, występujący mieli okazję wykazać się zdolnościami tanecznymi i wręcz aktorskimi, co zostało doskonale wychwycone przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Jury w składzie:
  • P. Barbara Gietka - Skarbnik Gminy Zabrodzie
  • P. Maria kaczmarska - Dyrektor PSP w Kicinach
  • P. Henryka Bala - członkini zespołu "Sława"
  • P. Andrzej Krzeczkowski - Przewodniczący Rady Gminy Zabrodzie oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej
oceniali: czystość wykonania, interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny i przyznali:

W kategorii A - soliści :
I - miejsce wyśpiewała piosenką pt."Mój Konik" Wiktoria Paź, z oddz." 0 A" przy PSP w Zabrodziu. Przygotowana przez swoją wychowawczynię P. Bogumiłę Sternik
II - miejsce zdobył Piotr Topolewski z oddz. "0" w Adelinie, zaprezentował utwór pt."Gitara dla komara". Piotrka przygotowała wychowawczyni P. Elżbieta Królik.
III - miejsce zajęła Izabela Dąbrowska z oddz. "0 B" przy PSP w Zabrodziu. Iza zaprezentowała utwór pt. "Małpka Zizi", opiekunem i wychowawcą Izy jest P. Alina Gotowiec.

W kategorii B - zespoły :
I - miejsce otrzymał Oddz. "0 A" przy PSP w Zabrodziu, wychowankowie P. Bogumiły Sternik za brawurowo wykonaną piosenkę pt. "Karawana".
II - miejsce wyśpiewały dzieci z Oddz. "0" w Adelinie, podopieczni P. Elżbiety Królik za utwór pt. "Wiosna w błękitnej sukience".
III - miejsce zdobyły dzieci z Oddz. "0 B" przy PSP w Zabrodziu, podopieczni P. Aliny Gotowiec za utwór pt. "Moja lala".

      Dzieci z Publicznego Przedszkola w Adelinie wystąpiły w ramach kategorii C, zaprezentowały cztery utwory, nagrodę główną otrzymała solistka Karolina Kulesza za piosenkę pt. "Słoneczko woła Cię", oraz grupa przedszkolna głównie za utwór pt. "Kocham moją mamę". Przedszkolaki spisały się doskonale, nie dało się zauważyć nawet odrobiny tremy, a ich warsztat wokalny mimo, że szlifowany dopiero od stycznia tego roku, był bez zastrzeżeń. Rozbrajały nas swoim dziecięcym urokiem i szczerością. Patrząc na nie, ubrane w koszulki żółtego koloru miało się wrażenie, że zaświeciło słońce o wielu, wielu jaskrawych promykach.

Małgorzata Wiśniewska      

 
 
 
 
 
 

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu