Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaFestyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

    W dniu 24-maja 2009r w gościnnych progach Publicznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach odbył się festyn rodzinny z okazji DNIA DZIECKA. Jak co roku uczestników powitali organizatorzy i gospodarze tj. Wójt Gminy Zabrodzie - Adam Ołdak, Dyrektor PSP - Jadwiga Teodorczyk oraz dyrektor GOK w Zabrodziu Małgorzata Wiśniewska.
    Festyn rozpoczęto VIII Gminnym Przeglądem Piosenki Przedszkolnej WESOŁE NUTKI. Jako pierwsi wystąpili reprezentanci Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu, którzy pod kierunkiem swej wychowawczyni P. Aliny Gotowiec przygotowali dwa utwory. Pierwszy pod tytułem ,,Mama w kuchni" dzieci wykonały wspólnie, natomiast piosenkę ,,Małe kropelki" w solowym wykonaniu zaprezentowała Julia Banasiak.
    Następnie swe umiejętności wokalne w utworach ,,Biedronki i motyle'' oraz ,,Idzie wiosna" z wielkim zaangażowaniem oraz ujmującą szczerością przedstawili najmłodsi uczestnicy a mianowicie dzieci z Publicznego Przedszkola w Adelinie. Nad całokształtem występu pracowały Panie: Agnieszka Morka, Justyna Korybczak, Ewa Łagowska oraz Eliza Powierża.
    Podopieczni P. Elżbiety Królik, uczniowie oddziału ,,0" przy Zespole Szkolno Przedszkolnym w Adelinie zaśpiewali piosenkę ,,Pieski małe dwa" a utwór ,,Kropelka złotych marzeń" Ola Kwiatkowska.
    Dzieci z PSP im. Jana Brzechwy w Kicinach, wychowankowie Pani Elżbiety Banasiak zaprezentowali utwory: ,,Na łące" i ,,Zabawkowe ZOO".
    Natomiast gospodarze festynu, czyli uczniowie oddziału „0" przy PSP im. C.K. Norwida w Dębinkach, podopieczni Pani Krystyny Kur wykonali utwory ,,Moje rybki" i ,,Łąka" a Natalia Zaręba i Oliwia Pyśk w duecie zaśpiewały piosenkę pt. ,,Lodowe banany".
    W przeglądzie wystapiło79 uczniów i przedszkolaków. Wszystkie dzieci otrzymały indywidualne upominki - zabawki przekazane przez Fundację ORLEN - DAR SERCA, natomiast nagrody zespołowe dla 4 oddziałów ,,0" oraz przedszkola (zestawy zabawek i gier dydaktycznych) zostały ufundowane przez Wójta Gminy Zabrodzie.
    W trakcie festynu można było zaopatrzyć się w losy loterii fantowej, zjeść smaczną kiełbaskę i kaszankę z grilla z których dochód w całości był przeznaczony na potrzeby szkoły w Dębinkach.
    Ogromnym powodzeniem cieszyły się urządzenia rekreacyjne: czterostanowiskowe Euro- bungee, zjeżdżalnia Delfiny, Symulator byk-rodeo oraz basen DŻUNGLA, udostępnione bezpłatnie.
    Niewątpliwie prawdziwą atrakcją był pokaz szkoły - Studio Tańca Anny Głogowskiej i Marcina Wrzesińskiego, znanych z telewizji oraz ze szczególnego zamiłowania do tańca. Zwłaszcza Pani Anny, biorącej udział w licznych edycjach Tańca z Gwiazdami. Trenerzy - nauczyciele tańca tej szkoły obecnie w Zabrodziu prowadzą zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży. Warsztaty te realizowane są w ramach projektu KSZTALCENIE PRZEZ TANIEC, w ramach PROGRAMU OPERACYJNEGO KAPITAŁ LUDZKI. Blisko 40- osobowa grupa tancerzy zaprezentowała bardzo bogaty pokaz w trakcie, którego Pani A. Głogowska swymi propozycjami i drobnym elementami wspólnej nauki tańca rozruszała całą widownię.
    Podtrzymując radosny nastrój wśród całej publiczności, ponad 3-godzinny program poprowadzili aktorzy krakowskiego Studia "Yapa". Kaskady baniek mydlanych, spacery szczudlarza wykonującego przeróżne sztuczki i zwierzaki z baloników, malowanie twarzy oraz liczne konkursy i skecze były przeplatane przebojami polskiej i zagranicznej fonografii w wykonaniu zespołu TUKAŚKI.
    Całości dopełniły poprowadzone przez nauczycieli: Panią Pelagię Kaska, Marzenę Górczak oraz Teresę Wójcik liczne, indywidualne oraz rodzinne konkurencje sportowo rekreacyjne.
    Na zakończenie organizatorzy podziękowali wszystkim za pomoc w realizacji festynu, natomiast mieszkańców zaproszono na następny w przyszłym roku również do Dębinek. Bo jak stwierdziła P. Dyrektor PSP w Dębinkach ,,ta impreza na trwałe wpisała się nie tylko w historię naszej gminy, ale przede wszystkim w historię tej szkoły".

M.W.     
     

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu