Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaŚwięto dziadków ważna rzecz!

      W dniu 21 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej im. J. Brzechwy w Kicinach obchodzony był uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Na wspólne zaproszenie uczniów, nauczycieli i dyrekcji odpowiedziała liczna grupa babć i dziadków. Oczekiwani goście zjawili się w samo południe. Uczniowie w odświętnych strojach, bardzo entuzjastycznie witali wchodzących na widownię seniorów. Babcie i dziadkowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu wszystkich uczniów naszej szkoły, począwszy od przedszkolaków aż po uczniów klasy szóstej. Każde występujące dziecko starało się jak najpiękniej zaśpiewać piosenkę lub wyrecytować wierszyk.
      Świetnie dobrany repertuar odzwierciedlał ciepły i pełen miłości stosunek wnucząt do dziadków, a żartobliwe w treści utwory pozwoliły na to, że goście i występujący dobrze się bawili.
,,Kiedy babcia była mała to
Fartuszek i sukienkę krótką miała
(...)
A gdy dziadek był malutki
To nie nosił adidasów, tylko butki
(...)
I co i co, że trochę nam urośli,
Że nie są dzieciakami
(...)
I co i co, to ważne że są z nami
Niech żyją długi czas
I zawsze lubią nas.

      Dziękując uczniom za wspaniały występ ,w imieniu dziadków i babć pani Barbara Bieniek, babcia najmłodszego występującego ucznia obdarowała wszystkich artystów słodyczami. Uwieńczeniem tak uroczystego Dnia Babci i Dziadka było spotkanie przy herbatce i słodkim poczęstunku.
Dobór repertuaru oraz przygotowanie uczniów powierzono Paniom: Elżbiecie Banasiak, Justynie Korybczak oraz Halinie Sobczak za co zyskały uznanie zaproszonych gości.

Maria Kaczmarska
Dyr. PSP Im. J. Brzechwy w Kicinach


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu