Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaUCZNIOWIE I NAUCZYCIELE Z ZESPOŁU SZKOLNO- PRZEDSZKOLNEGO W ADELINIE GODNIE REPREZENTOWALI GMINĘ ZABRODZIE W BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI, KTÓRY ODBYŁ SIĘ 11 LISTOPADA W RYBIENKU LESNYM

      Dzieci z Adelina uczciły Święto Niepodległości udziałem w uroczystościach w Rybienku Leśnym przy pomniku zamordowanych przez sowiecką czerezwyczajkę. Po oficjalnych uroczystościach uczniowie wzięły udział w zorganizowanym biegu.
      W biegu na 800 metrów pierwsze miejsce zajął Nikodem Laskowski, zaś w biegu na 2012 metrów bezkonkurencyjny był nauczyciel w-f z Adelina -Pan Kamil Gajewski. Wśród kobiet trzecie miejsce zajęła nauczycielka przedszkola -Pani Małgorzata Perzanowska.
     Wszyscy uczestnicy biegu z naszej szkoły zostali wyróżnieni statuetką Józefa Piłsudskiego za najbardziej liczną reprezentację szkoły w biegu, którą wręczył Burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski wraz z przedstawicielem Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej w Wyszkowie.
     Nasi uczniowie godnie reprezentowali gminę Zabrodzie nie tylko zachowaniem ale także strojem w postaci białych czapek i czerwonych koszulek z logo szkoły w barwach narodowych.
Po zakończonych uroczystościach reprezentacja uczniowska złożyła kwiaty pod pomnikiem.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu