Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Wycieczka do Białowieży

      45 uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stef. Wyszyńskiego w Zabrodziu 23 października udało się autokarem na wycieczkę do Białowieży, która była zorganizowana w ramach projektu ,,Szkoła Równych Szans" - IV edycja bis.
      Już po drodze młodzież zachwycała się pięknem krajobrazu i architektury województwa podlaskiego.
      Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy wyprawy zwiedzali Muzeum Przyrodniczo -Leśne Białowieskiego Parku Narodowego. Wystawa przedstawia miejscowe gatunki roślin i zwierząt. Życie puszczy ukazane jest nie tylko za pomocą eksponatów, lecz i multimedialnie. Szczególnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się sala poświęcona ptakom, które można było nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć.
      Uczniowie weszli również na wieżę widokową, skąd roztaczał się piękny jesienny widok na całą Białowieżę.
      Po przejechaniu około 5 kilometrów, uczniowie dotarli do Rezerwatu Żubrów. Spacerując wyznaczonymi ścieżkami gimnazjaliści podglądali różne gatunki zwierząt: żubry, tarpany, wilki, dziki, jelenie, sarny oraz łosie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się żubronie - krzyżówka żubra z krową hodowlaną.
      Przed 19.00 szczęśliwi i pełni wrażeń wycieczkowicze wrócili do Zabrodzia i już planują następne wyjazdy z projektu ,,Szkoła Równych Szans".


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu