Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaFestyn rodzinny w Kicinach

      Kolejny festyn rodzinny oraz VI Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie odbył się 29-czerwca w Kicinach. Mimo licznych wahań pogodowych deszcz nie zakłócił jego przebiegu. Przez cały czas trwania festynu dopisywała też znacznie większa niż dotychczas frekwencja uczestników. Organizatorzy zapewnili urozmaicone atrakcje. Dzieci bezpłatnie i do woli mogły korzystać z licznych urządzeń lunaparkowych oraz przejażdżek wozami bojowymi z okresu II Wojny Światowej. Ku uciesze najmłodszych był też kucyk a dla młodzieży szczególnie popularne quady. Przez cały czas trwania festynu można było nabyć losy loterii fantowej, w której każdy los wygrywał oraz miód pszczeli z pasieki Ks. Leszka Bajurskiego - Proboszcza Parafii w Kicinach. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różnego typu konkurencje sportowo rekreacyjne: dla dzieci do lat 6 - układanie piramidy z papieru toaletowego oraz rzut ringo do celu. Młodzież w wieku 11-15 lat brała udział w konkursie strzałów do bramki (chłopcy) oraz przeciąganiu liny (dziewczęta). Dla dorosłych przeprowadzono konkurencje: przetaczanie opony na czas (mężczyźni), pchnięcie kulą (kobiety, mężczyźni). Dodatkową atrakcją była prezentacja wozów bojowych i broni palnej, pokaz pirotechniczny oraz prawdziwa wojskowa grochówka z kuchni polowej.
      Mimo, że festyn zaczynał się o godz.13:00 to już od wczesnych godzin rannych rozpoczęto rozgrywki turnieju piłki nożnej, w których wzięły udział drużyny z miejscowości: Gaj, Kiciny-Obrąb, Przykory, Anastazew, Dębinki, Adelin, Mostówka.
I - miejsce, Puchar przechodni oraz nagrodzę pieniężną w wys. 800zł zdobyła drużyna z Dębinek
II - miejsce oraz nagrodę w wys. 600zł drużyna z Zabrodzia
III - miejsce oraz nagrodę w wys. 400zł drużyna z Mostówki.
Zdobywcy I i II miejsca swe nagrody pieniężne przeznaczyli na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego organizowanego przez Parafię oraz szkołę w Kicinach. Na ten cel również przeznaczono całkowity dochód z loterii fantowej, sprzedaży kiełbasek, ciasta, napojów oraz miodu pszczelego.
      Całość festynu uświetnił występ zespołu RECK DANCE i wspólna, trwająca do godz. 21:00 zabawa taneczna.

M.W.                           

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu