Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaDożynki Powiatowo - Gminne w Dębinkach

        18 września 2005r. rolnicy całego powiatu uczestniczyli w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które odbyły się na terenie zabytkowego zespołu Pałacowo Parkowego w Dębinkach, gdzie obecnie mieści się Dom Dziecka.
Gospodarze dożynek Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pani Justyna Garbarczyk i Wójt Gminy Zabrodzie Pan Marek Gołaszewski oraz starostowie dożynek Pani Alina Teodorczyk z Dębinek i Pan Tadeusz Kamiński z Choszczowego czynili honory domu. A było kogo witać i gościć. Przybyli do nas bowiem liczni przedstawiciele instytucji państwowych, powiatowych i gminnych związanych z wsią i rolnictwem. Tradycyjnie na ten dzień przedstawiciele 15 sołectw przygotowali przepiękne wieńce. Były też liczne nagrody i wyróżnienia dla najlepszych rolników. I co również bardzo ważne, barwne zespoły ludowe, kabaret, grupa taneczna oraz zespół wokalno instrumentalny, którego występ uatrakcyjnił w międzyczasie pokaz sztucznych ogni. Było to niewątpliwie wielkie wydarzenie. Nie sposób więc nie wspomnieć o wkładzie pracy poszczególnych organizatorów.
Na największe podziękowania i wyrazy uznania zasługują pracownicy Domu Dziecka z Dyrektorem Panem Adamem Bogdanowiczem na czele, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. C. K. Norwida w Dębinkach, którzy przygotowali wspaniałą inscenizację oraz zadbali o niecodzienny wystój nie tylko sceny i ołtarza, ale całego terenu, na którym odbywały się dożynki. Podziękowania należą się także nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu jak również całemu Komitetowi Organizacyjnemu.

Małgorzata Wiśniewska

                                                                                                           

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu