Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga
      Dobiegły końca zajęcia realizowane w ramach projektu: ,,Aktywne i kulturalne spędzanie czasu w Zabrodziu poprzez zakup wyposażenia i organizację imprez przez Gminny Ośrodek Kultury" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
     Zajęcia sportowe z zakresu samoobrony oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki, dla dzieci i młodzieży od 11 do 16 lat, zamieszkujących teren Gminy Zabrodzie zakończyły się 27 maja. Chętnych do udziału w 2-godzinnych zajęciach nie brakowało, odbywały się one dwa razy w tygodniu. W sumie z tej formy aktywności skorzystało 35 uczestników. Nad poprawą ich kondycji fizycznej i zdobyciem ciekawych doświadczeń i umiejętności sprawnościowych pracował doświadczony i wykwalifikowany trener, instruktor rekreacji ruchowej o specjalizacji samoobrona.
     22 czerwca odbyło się ostatnie z serii 20 spotkań w ramach nauki tańca towarzyskiego. Zajęcia przeznaczone dla par osób dorosłych. Uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe figury i układy min.: walca angielskiego, walca wiedeńskiego, tango, disco, rock and roll' a. Szczególnie zadowolone były panie, a to za sprawą nie tylko zdobycia nowych umiejętności, ale także możliwości wyrwania się z domowych pieleszy przy boku partnera w większości przypadków tego „jedynego", wybranego na całe życie. Z tej formy systematycznie korzystało 20 osób. Zajęcia prowadzone były przez Studio Tańca CenterStage Marcina Wrzesińskiego.
     9 lipca zakończyły się zajęcia aerobiku, z których skorzystało aż 98 osób. W projekcie przewidziano 37 jednogodzinnych spotkań, które odbywały się w środy o godz. 20.00 oraz w soboty o godz. 11.30. Zajęcia prowadziła Pani Agata Teodorczyk-Koźlik ze Studia Rekreacji ACTIVE. Warsztat, doświadczenie i osobowość prowadzącej zajęcia nie pozwalały na nudę i lenistwo. Zadowolone i zrelaksowane uczestniczki chętnie podejmowały wyzwanie i bez oporów wykonywały coraz to bardziej męczące i karkołomne ćwiczenia.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu