Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaJestem sobie przedszkolaczek
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Wcieczka regionalna do Zabrodzia

      29.04.2013 r. przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Kicinach przy ZSP w Adelinie wyruszyły na wycieczkę regionalną do Zabrodzia. Pierwszym miejscem, który odwiedziły były stare dęby szypułkowe w Adelinie. Dzieci podziwiały ogromne i rozłożyste drzewa uznane za pomniki przyrody. Po drodze przez okna autobusu przyglądały się równinom wykorzystanym przez tutejszą ludność na pola uprawne i łąki, lasom sosnowo- brzozowym oraz bocianim gniazdom, których w naszej gminie jest bardzo wiele. Dzieci bezbłędnie odgadły dlaczego jest tutaj tak wiele bocianów mówiąc o dużej ilości pożywienia i czystym powietrzu. Bez problemu podały też nazwę mijanego budynku w Adelinie - szkoły i przedszkola mówiąc, że tu były.
Kolejnym etapem wycieczki było Zabrodzie. Korzystając z chwili wolnego czasu grupka dzieci wraz z opiekunkami spacerkiem udała się do kompleksu sportowego Orlik. Przedszkolaki podziwiały kolorowe boiska odgadując jakie dyscypliny sportowe są tu uprawiane. Niektóre dzieci pamiętały, że były tu na imprezach oraz na meczu z rodzicami. Bardzo podobało się dzieciom to gminne miejsce rekreacji, szczególnie ze względu na plac zabaw.
Następnie przedszkolaki dotarły przed Urząd Gminy w Zabrodziu. Chwila odpoczynku przed urzędem na ławeczkach i podziwianie pięknej roślinności: fantazyjnych drzewek i krzewów.
Wewnątrz urzędu dzieci przywitała p. sekretarz Agnieszka Sosnowska. Po słodkim poczęstunku w sali konferencyjnej dzieci zasiadły na wysokich krzesłach i słuchały opowiadania o pracy urzędników i funkcji urzędu w gminie.
Bezbłędnie rozpoznały symbole narodowe i gminne wiszące na ścianie urzędu. Dużo emocji wzbudziło zwiedzanie gabinetu pana wójta. Niektóre dzieci zasiadły na fotelu przymierzając się do funkcji. Kto wie może wśród nich znajdą się przyszli radni lub wójt Gminy Zabrodzie.
Na zakończenie wizyty w urzędzie przedszkolaki wręczyły pani sekretarz kwieciste podziękowanie za możliwość obejrzenia budynku Urzędu Gminy w Zabrodziu i poznania pracy urzędników.
Podziękowały również przy okazji za to, że dzięki zaangażowaniu pani sekretarz w projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Jestem sobie przedszkolaczek" mogą wspaniale spędzać czas ucząc się i bawiąc w przedszkolu, życząc dalszych sukcesów w pracy zawodowej oraz życiu osobistym.
Kolejny punkt wycieczki to plac zabaw. Szkoda że my nie mamy takiego - wzdychały dzieci. Ale dobrze że jest takie miejsce w gminie, gdzie można przyjechać z rodzicami i wyszaleć się do woli.
Następną atrakcją była wizyta w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu i mieszczącej się tam bibliotece publicznej. Panie przyjęły nas niezwykle serdecznie roztaczając przed dziećmi zaczarowany świat książek. Zainteresowanie znajdującym się tu księgozbiorem było ogromne. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści ilustrowanej przykładami o różnych formach książeczek dla dzieci, postępowaniu z książką aby służyła także innym przez wiele lat. Na pamiątkę pobytu w bibliotece dzieci otrzymały książeczki do kolorowania i zakładki. One również wręczyły podziękowania za możliwość zwiedzenia obiektu i wysłuchania ciekawych opowieści o książkach. Po wizycie w bibliotece zapewne przedszkolaki w przyszłości będą jej stałymi bywalcami i wiernymi czytelnikami.
Dużo emocji wzbudziła także wizyta w wiosce internetowej. Niektóre dzieci po raz pierwszy mogły zasiąść przed monitorem komputera.
Wszystko co dobre szybko się kończy. Czas wracać do przedszkola.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia naszej wycieczki po ,,naszej małej ojczyźnie" jaką jest Zabrodzie.

Katarzyna Piotrowska
Sasin


Realizatorzy projektu ,,Jestem sobie przedszkolaczek"
GMINA ZABRODZIE
KRAJOWE STOWARZYSZENIE INICJATYW

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu