Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaPodziękowanie za okazaną pomoc

Jedynie prawdziwy człowiek zauważa potrzeby innego człowieka.
Jedynie człowiek wielkiego serca wyciągnie dłoń, pomocną dłoń…
Jan Paweł II

      Mariola Nadaj, studentka II roku AWF-u w Warszawie, absolwentka Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu, podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce futsalu, doznała poważnej kontuzji prawej nogi - zerwania wiązadła krzyżowego oraz uszkodzenia łękotki! Wiążą się z tym duże koszty operacji, wynoszące ok. 10 tys. zł, a po zabiegu długa rehabilitacja. Kontuzja uniemożliwiła Marioli kontynuację i ukończenie studiów, dlatego w głowie pana Grzegorza Szymańskiego, pasjonata futbolu reprezentującego GS Zabrodzie oraz całej drużyny narodził się pewien pomysł... Wykorzystując fakt, że w naszej gminie działa aktywnie środowisko piłkarzy, postanowiono zorganizować charytatywny turniej piłki nożnej. Dochód z turnieju został w całości przekazany na operację Marioli Nadaj.

Podjęta inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności. Licznie zgromadzona publiczność na Orliku przy Zespole Szkół w Zabrodziu w dniu 23 marca 2014 roku dopingowała swoich faworytów. W turnieju brało udział aż 15 drużyn. Podczas turnieju prowadzona była zbiórka pieniędzy do puszek. Ponadto wójt gminy Zabrodzie Tadeusz Michalik ufundował puchary i dyplomy dla uczestników. Pani dyrektor Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu zorganizowała część gastronomiczną. Można było skosztować potraw z grilla, grochówki oraz domowych wypieków, które zostały przygotowane i podawane przez uczniów szkoły. Udało się zebrać środki pieniężne w wysokości 8446,06 zł, które zostały przekazane na ręce Marioli.
W stawce piętnastu drużyn najlepsza okazała się drużyna Zabrodziaczek, która po niezwykle emocjonującym meczu finałowym pokonała Husarię. Trzecie miejsce zajęła drużyna GS Zabrodzie.

W imieniu Marioli dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu