Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaŚwięto Patrona

Publiczne Gimnazjum w Zabrodziu tradycyjnie już w rocznicę śmierci Kardynała Wyszyńskiego obchodziło Święto Patrona Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod pomnikiem Patrona Szkoły przez Wójta Gminy Zabrodzie inż. Adama Ołdaka i Samorząd Szkolny oraz zapaleniem zniczy przez Samorządy Klasowe. Następnie uczniowie gimnazjum wspólnie z gośćmi tj. uczniami Zespołu Szkół w Zabrodziu i uczniami szkół podstawowych z Gminy Zabrodzie oraz nauczycielami udali się do kościoła w Niegowie, gdzie ks. Dariusz Wachowiak i ks. Janusz Grygier odprawili Mszę Św. w intencji rychłej beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

Dalsza część uroczystości odbywała się w sali gimnastycznej gimnazjum. Uczniowie klasy I A przygotowali przedstawienie pt. ,,W sieci". Opowiadało ono o problemach współczesnej młodzieży i ich trudnych relacjach z rodzicami. Następnie wszystkie klasy zademonstrowały scenki rodzajowe, w których pokazały jak należy zachować się w różnych sytuacjach. I miejsce zdobyła klasa II A, drugie - 2 C , a trzecie 2 B .

Rozstrzygnięto również konkurs Na Mistrza Savoir-Vivre'a w poszczególnych szkołach . Mistrzem Savoir-Vivre'a Zespołu Szkół w Zabrodziu została Natalia Nadaj, gimnazjum - Patryk Staśkiewicz, Szkoły Podstawowej w Zabrodziu - Karolina Nadaj, Szkoły Podstawowej w Adelinie - Paulina Nida, Szkoły Podstawowej w Kicinach - Natalia Powierża, Szkoły Podstawowej w Dębinkach - Eliza Wasilewska. Mistrzowie zostali udekorowani szarfami i otrzymali nagrody książkowe. Podsumowano również Konkurs plastyczny dotyczący wali z wulgaryzmami . Wszystkie prace można było obejrzeć na przygotowanej wystawce. Konkurs przeprowadzono w 3 kategoriach: w kategorii szkół podstawowych nagrodzono za I miejsce Kamilę Dąbrowską ze Szkoły Podstawowej w Zabrodziu- kl. V A, II miejsce Klaudia Dąbrowska - Szkoła Podstawowa w Zabrodziu kl. V A, III miejsce Klaudia Kamińska -Szkoła Podstawowa w Zabrodziu kl. V A. W gimnazjum I miejsce zajęła Karolina Więch - kl. III B, , II - Aleksandra Gajcy - I A, III - Katarzyna Gajc - III B, wyróżnienie Jacek Markowski. W Zespole Szkół nagrody otrzymali: za I miejsce - Kinga Czyżak, II - Paulina Świętoń, III - Justyna Rosińska.

Konkursy o tematyce profilaktycznej przeprowadzili; p. Emilia Kmoch i p. Jacek Gajewski.

Z rąk p. dyrektor Elżbiety Oleksiak , ks. Marka Gąsiorka i ks. Janusza Grygiera nagrody otrzymali zwycięzcy w konkursie wiedzy o Patronie Szkoły. I miejsce zajęła Klaudia Reniewicz -kl. III A, II - Karolina Więch - kl. III B, III - Paulina Janus - kl. III B i Aneta Gizińska - kl. III C. Konkurs zorganizowała katechetka p. Agnieszka Powierża.

Zwieńczeniem uroczystości był koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez p. Jacka Gajewskiego.

Na zakończenie Wójt Gminy z Dyrektorem Gimnazjum złożyli obecnym życzenia z okazji Dnia Dziecka i zaprosili na poczęstunek.

     

Elżbieta Oleksiak


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu