Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaŚwięto Patrona Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu

     28 maja w rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego uczniowie Publicznego Gimnazjum obchodzili Święto swojego Patrona.

     Dyrektor Elżbieta Oleksiak wspomniała w swoim przemówieniu o zasługach kardynała dla kościoła, Polski i każdego człowieka. Przypomniała nauki, które głosił.

     Jak co roku zgromadzeni w sali Gimnazjum w Zabrodziu modlili się o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Celebrujący Mszę ks. Dariusz Wachowiak modlił się też w intencji uczniów, nauczycieli, rodziców, rządzących szkołą i gminą. O oprawę muzyczną Mszy zadbał pan Jacek Gajewski z chórem szkolnym.

     Zgromadzeni na sali uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy gminy mieli też przyjemność obejrzenia i wysłuchania montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Gimnazjum przygotowanych przez pana Jacka Gajewskiego. Chór zaprezentował zebranym pieśni patriotyczne i religijne.

     Dzień Patrona był też wspaniałą okazją do podsumowania realizacji Planu Pracy z Patronem. Katechetka Agnieszka Powierża wręczyła nagrody trzecioklasistom, którzy zwyciężyli w konkursie z wiedzy o kardynale Wyszyńskim. Zwycięzcy to: Katarzyna Kochańska, Katarzyna Konarska, Kamila Dębska, Mateusz Falba i Łukasz Zieliński.

     Następnie udano się przed szkołę pod pomnik, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze.© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu