Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaKim jestem teraz? Kim chcę być? Co chcę robić?

      ,,Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera" to projekt realizowany w całej Polsce już po raz drugi dla młodych osób przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizowane dzięki środkom firmy Microsoft i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, objęte patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.
12 marca 2014 r. w Zespole Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli uczniowie klasy IV Technikum w Zabrodziu oraz zaproszeni uczniowie klasy 3b Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu, łącznie 37 osób.
Już teraz wybór odpowiedniej szkoły lub uczelni czy kierunku kształcenia, a także rozwijanie swoich zainteresowań pozaszkolnych mogą zdecydować o niedalekiej przyszłości młodych ludzi na rynku pracy. Na spotkaniu uczniowie poznali bezpłatne narzędzia online, które pomogą zorientować się w zawodach odpowiednich dla Nich, uzyskali informacje o rynku pracy, które pomogą Im bardziej świadomie zaplanować przyszłość, dowiedzieli się jak wykorzystać możliwości, które dają nowe technologie: Internet, komputery, technologie mobilne, dowiedzieli się jak dopasować się do potrzeb rynku pracy i robić to, co lubią i do czego posiadają predyspozycje.
Pani Marta Urbanowska - doradca zawodowy w Zespole Szkół w Zabrodziu wraz z zaproszonym profesjonalistą - Pawłem Stempniakiem poprowadzili warsztaty na których przy pomocy quizów i wspólnych ćwiczeń uczniowie szukali w sobie odpowiedzi na wiele pytań związanych z planowaniem swojej kariery edukacyjnej i zawodowej.
Paweł Stempniak to jeden z 30 młodych profesjonalistów, który przedstawił swoją przygodę z rynkiem pracy. Opowiedział o swoich szkołach, zawodach oraz o tym co obecnie wykonuje. Zwrócił uwagę uczniów na przyszłość, na wizerunek w szkole, domu, a przede wszystkim w internecie. Według Niego, kreowanie wizerunku w internecie będzie tak ważne jak umiejętność pisania i czytania.
Ważne jest, abyśmy zadawali sobie w życiu pytania: Co chcielibyśmy robić, gdyby nie było pieniędzy? Jak naprawdę chcielibyśmy spędzać czas? Z kim? Gdzie? Wniosek jaki wypłynął z tej pogawędki: Jeśli skupisz się na zarabianiu pieniędzy to będziesz żył życiem jakiego nie chciałeś! Pan Paweł to osoba z ogromną charyzmą, pasją i ważnym doświadczeniem zawodowy, który może być inspiracją dla niejednego młodego i starszego człowieka.

W anonimowych wypowiedziach uczestników znalazło się wiele pochwał projektu.
Najbardziej zainspirowało mnie:
,,przekazanie nam tego, że najważniejsze jest to, co chcemy robić i w czym będziemy czuć się szczęśliwi"
,,… to, że nie można iść w życiu na łatwiznę"
,,…,że najważniejsze w życiu jest spełnianie swoich pasji"
,,… pytania, które człowiek rzadko sobie zadaje"
,,jak można dojść do dobrego, wymarzonego zawodu"
,,ukazanie różnych możliwości motywacji siebie"

W ramach kontynuacji działań doradca zawodowy planuje spotkanie z innymi ciekawymi osobami i instytucjami. Jeżeli chciałbyś i Ty uczestniczyć w wielu interesujących i rozwijających Ciebie działaniach przyjdź do nas. Czekamy na Ciebie!

Marta Urbanowska (doradca zawodowy)


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu