Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaSzansa na 6
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia z przedsiębiorczości - PSP w Zabrodziu - ,,Szansa na 6"

      W ostatnich miesiącach na zajęciach z przedsiębiorczości omawiane były tematy związane z Unią Europejską, działalnością państwa, gminy i banków, zakładaniem własnej firmy oraz poszukiwaniem pracy.
Uczniowie dowiedzieli się jakie państwa należą do Unii Europejskiej i jakie czerpią korzyści z członkostwa. Zapoznali się również z działalnością państwa, „poznali" członków Rady Ministrów, dowiedzieli się co zapewnia nam państwo i skąd bierze na to wszystko pieniądze. W ramach tego działu brali udział w klasowym konkursie wiedzy n/t państwa.
Następnie poznali etapy zakładania własnej firmy, układali rozsypanki, dzięki którym zapamiętywali instytucje, do których trzeba się udać i formalności jakie można tam załatwić. Na zajęciach przygotowywali również plakat reklamowy wymyślonego produktu a także kręcili krótką ,,reklamę telewizyjną".
Kolejnym zagadnieniem, z jakim zapoznali się uczestnicy zajęć była działalność Urzędu Gminy. W ramach tego działu odbyła się wycieczka do miejscowego Urzędu Gminy Zabrodzie, gdzie uczniowie mogli zwiedzić urząd, m.in. gabinet wójta i salę konferencyjną. Na miejscu spotkaliśmy się z Sekretarzem Gminy - panią Agnieszką Sosnowską, która opowiadała nam o funkcjonowaniu gminy oraz oprowadzała po urzędzie za co nauczyciel wraz z uczestnikami zajęć z przedsiębiorczości chcieliby serdecznie podziękować.
Czerwcowe zajęcia dotyczyły pracy zawodowej i je poszukiwaniu. Uczniowie opowiadali kim chcieliby zostać w przyszłości, jakie szkoły powinni skończyć by zrealizować swoje plany, rozwiązywali test predyspozycji zawodowych. Na tablicy interaktywnej dopasowywali cechy osobowości do poszczególnych zawodów. Ponadto dowiedzieli się czym jest rozmowa kwalifikacyjna i stworzyli własne CV.

Dorota Sosnowska


Realizatorzy projektu ,,Szansa na 6"
GMINA ZABRODZIE
KRAJOWE STOWARZYSZENIE INICJATYW

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu