Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaWycieczki dla młodzieży

      Młodzież Gimnazjum w Zabrodziu, nie zaglądając do książek, dowiedziała się wielu wspaniałych rzeczy, a to dzięki wycieczkom organizowanym w ramach projektu ,,Szansa na 6" i ,,Szkoła Równych Szans". 122 uczniów zwiedziło Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Było to uzupełnienie wiadomości pozyskanych na zajęciach z przedsiębiorczości. Uczniowie mogli też przyjrzeć się minerałom zgromadzonym w Muzeum Geologicznym. Podziwiali też szkielet mamuta, niedźwiedzia i dinozaura. Kości tych zwierząt znaleziono na terenie Polski. Gimnazjaliści mieli też przyjemność pospacerowania Traktem Królewskim łączącym trzy dawne rezydencje królewskie: Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac w Wilanowie. Spacer rozpoczęli przy Kolumnie Zygmunta. Na Krakowskim Przedmieściu podziwiali m.in. Kościół Św. Anny, Pałac Prezydencki, pomnik Adama Mickiewicza, pomnik Bolesława Prusa, Plac Teatralny, Uniwersytet Warszawski, pomnik Mikołaja Kopernika, Grób Nieznanego Żołnierza na Palcu Piłsudskiego, Ogród Saski. Z okien autokaru obejrzeli budynek Sejmu i Senatu, Park Ujazdowski, Ogród Botaniczny, Belweder i inne zabytkowe budowle. Wycieczka pozwoliła uczniom lepiej poznać stolicę i jej historię.
      W ramach projektów zorganizowano też wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik. Dzięki tym wizytom trudne do zrozumienie zagadnienia z fizyki stały się proste i zrozumiałe. Gimnazjaliści odbyli podróż przez krainę dźwięku. Przy pomocy nietypowych, często bardzo prostych instrumentów przeprowadzali zaskakujące muzyczne doświadczenia. Przechodząc przez dział Korzenie cywilizacji można było dowiedzieć się skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy i kim jesteśmy. Pięknie prezentowały się wynalazki, które zmieniły świat. Dowiedzieliśmy się również, co się dzieje w naszych głowach, kiedy podejmujemy decyzje. Jak postrzegamy siebie i innych. Dużo ciekawych rzeczy można było obejrzeć w strefie światła i ruchu.
      Dzięki tej wycieczce świat kosmosu ma dla nas mniej tajemnic, ale poznaliśmy też zagadki, nad którymi wciąż głowią się uczeni.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu