Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga200 lat, 200 lat niech żyje żyje nam...

    W dniu 14 listopada 2009 r. Pani Stefania Puławska z Mościsk skończyła 100 lat. Z okazji tak niezwykłego jubileuszu wójt Adam Ołdak złożył osobiście życzenia jubilatce.
    Pani Stefania Puławska zd. Stańczak urodziła się w miejscowości Waganka ( gm. Tłuszcz). Miała trudne dzieciństwo, jej matka zmarła przy porodzie szóstego dziecka. Ojciec powtórnie się ożenił. Pani Stefania już w wieku 8 lat pracowała na służbie. Mając 23 lat wyszła za mąż za Józefa Puławskiego i zamieszkała we wsi Mościska, gdzie wspólnie z mężem prowadzili gospodarstwo rolne. Urodziła troje dzieci, dwóch synów i córkę. W tym roku zmarł jeden z synów. Doczekała się 8 wnuków, 12 prawnucząt i 1 praprawnuka. Od śmierci męża w 1982 roku ( w wieku 77 lat) Panią Stefanią na zmianę opiekują się dzieci. Obecnie przebywa u córki i wnuczki w miejscowości Konary gm. Tłuszcz. Jubilatka jest bardzo pogodną osobą, ma bardzo dobrą pamięć. Jeszcze w minione lato wychodziła dwa razy dziennie na długie spacery, mimo, iż od dwudziestu lat ma wstawioną protezę biodrową.
    Wójt Adam Ołdak, życzył jubilatce dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym, wręczył kosz 100 róż, oraz słodki upominek - tort.
    Z życzeniami do jubilatki przybył również Kierownik KRUS Oddział w Wyszkowie Pan Janusz Poziarski.
© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu