Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaRELACJA Z TURNIEJU PIŁKARSKIEGO ,,GRAMY DLA MARIOLI"

      W dniu 23 marca 2014 r. odbył się na kompleksie boisk ,,Moje boisko- Orlik 2012" w Zabrodziu turniej piłkarski, w którym wzięło udział 15 drużyn. Pomysłodawcą turnieju, którego celem była pomoc Pani Marioli Nadaj, był jeden z piłkarzy grający w drużynie ,,GS Zabrodzie" - Pan Grzegorz Szymański oraz jej przyjaciel - Michał Siwiński. Mariola Nadaj, jedna z najaktywniejszych sportsmenek z terenu Gminy Zabrodzie uległa poważnej kontuzji podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu. Koniecznością okazała się dość kosztowna operacja, na którą Mariola musiałaby czekać około 1 roku, co wiązałoby się z przerwaniem studiów oraz dodatkowymi kosztami.
      W organizację turnieju bardzo aktywnie włączył się Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu z Panią Dyrektor - Bogumiłą Kuhiwczak na czele, którego Mariola jest absolwentką oraz wielokrotną reprezentantką zawodów sportowych, organizowanych przez szkołę. Patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Zabrodzie, który ufundował także puchary i dyplomy dla zwycięskich drużyn. Oprócz wyżej wymienionych, w organizację zawodów zaangażowało się wiele osób, wolontariuszy i darczyńców. Nad promocją oraz sprawną organizacją czuwał asystent wójta ds. kultury fizycznej i sportu - Arek Górek. Obsługę sędziowską zapewnili: Piotr Nida, Dariusz Kosiorek i Tomasz Sadurski, natomiast opieką medyczną zajęła się Pani Hanna Jędrysiak.
      Uczniowie Zespołu Szkół w Zabrodziu zajęli się poczęstunkiem, tj. serwowaniem kiełbasek z grilla, grochówki, napojów oraz deserów, które zostały ofiarowane przez miejscowych przedsiębiorców oraz należycie docenione zarówno przez uczestników turnieju, jak i kibiców.
      Dzięki włączeniu się w nagłośnienie turnieju Pana Artura Dzięcioła z tłuszczańskiej ,,Ligi Bobra" oraz portalu społecznościowego Facebook turniej zgromadził ok. 500 osób, które przez 12 godzin dopingowały z zapałem następujące drużyny piłkarskie: ,,Gimnazjalistów" z Zabrodzia, ,,LM Niegów", drużynę dziewcząt pn."Loczki", ,,Husarię"z Lucynowa, ,,Iskrę Jasienica", ,,Dębinki", ,,Trojany", ,,Zabrodziaczka", ,,Indywidualnych", ,,Zesłańców Marioli", ,,Al. Stars KatiKominki", ,,Wild Boysów", ,,GSZabrodzie" i "Klonowe Liście". Rozegrano 16 meczy, w których padło 96 bramek. Na podium stanęli : ,,Zabrodziaczek" - I miejsce, ,,Husaria" - 2 miejsce i ,,GS Zabrodzie" - III miejsce. Dyplomy i puchary wręczył zwycięskim drużynom Wójt Gminy Zabrodzie - Pan Tadeusz Michalik, który pogratulował znakomitej gry wszystkim uczestnikom turnieju.
      Podczas turnieju udało się zebrać wymaganą kwotę, dzięki której Mariola będzie mogła szybciej wrócić do pełnej sprawności .
      Gorące podziękowania za ich hojność należą się wszystkim ludziom dobrej woli, ale przede wszystkim wspaniałej młodzieży, która swoją sportową postawą może służyć za wzór do naśladowania.
      Pisząc tę relację wiemy, iż operacja Marioli przebiegła pomyślnie, ale przed nią jeszcze miesiące rehabilitacji. Wszyscy trzymają kciuki za Twój powrót do pełnego zdrowia.

sprawozd. Arek Górek


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu