Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga6 listopada w Przedszkolu w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Adelinie odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - Pasowanie na Przedszkolaka

      Zakończył się okres adaptacji najmłodszych pociech do warunków przedszkolnych i nadszedł czas, by oficjalnie przyjąć je do grona przedszkolaków. Do pasowania przystąpiły przedszkolaki z przedszkola z Adelina ( z grupy: „Biedronki" prowadzonej przez Małgorzatę Perzanowską i Ewę Łagowską, z grupy „Pszczółki" prowadzonej przez Sylwię Walętrzak i Elżbietę Banasiak oraz przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Kicinach (grupa „Słoneczka" prowadzona przez Annę Sasin, Emilię Getkę). Na uroczystości zaszczycili swoja obecnością: Pani Agnieszka Sosnowska- Sekretarz Gminy Zabrodzie, Pani Katarzyna Jackowska - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, Pana Michał Jędrysiak- prezesa firmy Peritus, Pani Magdalena Królik- Przewodniczącą Rady Rodziców oraz panie prowadzące zajęcia dodatkowe : pani Katarzyna Żelichowska, pani Anna Laskowska, pani Monika Woźniak.
Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Zaprezentowały również swoje umiejętności taneczne. „Biedroneczki" zatańczyły taniec „Uggie boggie" a „Pszczółki" zatańczyły „Rokendrola". Potem obiecały: co dzień rano buzię mieć zawsze roześmianą! Nie płakać, nie szlochać i panie mocno kochać! Zabawki szanować i dookoła wszystko porządkować! Choć są jeszcze mali, zgodnie się bawić w sali! Ubrania samemu zakładać i podczas odpoczynku nie gadać!
Następnie dyrektor Katarzyna Jackowska za pomocą zaczarowanego ołówka uroczyście pasowała każde dziecko przyjęte do grona przedszkolaków. Przysięgę złożyli także rodzice naszych wychowanków. Przewodnicząca Rady Rodziców Przedszkola - pani Magdalena Królik odczytała tekst „Ślubowania rodziców". Rodzice uroczyście obiecali zawsze bezgranicznie kochać i wspierać swoje pociechy. Dzieci dostały dyplomy z motywem Biedronki, Pszczółki lub Słoneczka zależnie od nazwy grupy do której uczęszczają oraz upominki w postaci kubeczków z logo. Takie logo Zespołu Szkolono-Przedszkolnego z dumą prezentowały wszystkie panie na swoich koszulkach. Po oficjalnej części czekała na dzieci niespodzianka w postaci trzech tortów z motywem biedronki, pszczółki i słoneczka oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

WYCHOWAWCZYNIE


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu