Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaUCZNIOWIE Z ADELINA Z WIZYTĄ W SZKOLE WOJSKOWEJ W URLACH

      11 kwietnia 2014r. uczniowie kl. IV-VI z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Adelinie pod opieką p. Ewy Strzelczyk oraz p. Anny Delugi udali się na Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach - jedynej w powiecie wołomińskim szkoły o charakterze wojskowym.
      Pierwszym punktem programu dnia otwartego był występ artystyczny uczniów z okazji Dnia Patrona Szkoły, a po nim nadanie stopni wojskowych wyróżniającym się uczniom. Po części oficjalnej odbył się emocjonujący pokaz Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Warszawy. Następnie wszyscy zebrani udali się do szkoły, by obejrzeć film o LO w Urlach - opowiadał on o historii szkoły, jej tradycjach i ofercie edukacyjnej skierowanej do przyszłych uczniów a także ich rodziców. Po projekcji filmu uczniowie klas wojskowych, policyjnych i pożarniczych zaprezentowali zgromadzonym swe umiejętności - gaszenie pożaru z użyciem armatek wodnych, ćwiczenia z samoobrony, atak na budynek zajmowany przez terrorystów oraz elementy Polskiego Systemu Walki Wręcz HALLER.
      Po pokazach wszyscy goście zostali zaproszeni na trening PSWW HALLER oraz do strzelania na strzelnicy ASG. Można było też oglądać stoiska sprzętu wojskowego, policyjnego i pożarniczego a także wykonać pamiątkowe zdjęcia. Na gości czekała również… tradycyjna wojskowa grochówka oraz kiełbaski z grilla.
      Wycieczka nasza miała na celu preorientację zawodową, ponieważ LO w Urlach kształci w klasach: policyjnej, pożarniczej oraz wojskowej a od nowego roku szkolnego także w klasie penitencjarnej (służby więziennej). Być może nasi uczniowie już za kilka lat wybiorą właśnie tę szkołę…
Ten dzień na pewno był dla wielu z nich pełen niezapomnianych wrażeń.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu