Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga,,My jesteśmy już gotowi, aby pójść do I klasy "

      18 dzieci w wieku 6 i 7 lat będzie uczyło się w I klasie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Adelinie w roku szk. 2014/2015. Dbając o łagodne przekroczenie progu szkolnego i prawidłowy rozwój naszych dzieci przez cały rok szkolny(wzorem lat ubiegłych) w naszej szkole organizowane były wspólne lekcje i zabawy przedszkolaków z uczniami klasy I. Odbywały się spotkania z ciekawymi ludźmi, teatrzyki, wspólne spacery, wycieczki oraz udział w różnego rodzaju akcjach.
Dzieci z oddziału przedszkolnego ,,O" i 5-latki ,,Pszczółki" z Przedszkola w Adelinie poprzez udział na lekcjach w klasie I miały możliwość obserwowania pracy i zabaw pierwszoklasistów. Poznawały zabawki, gry, plansze i klocki dydaktyczne zgromadzone w wydzielonym kąciku do zabawy. Miały możliwość pracy z ,,Magicznymi kuferkami", z którymi, na co dzień bardzo chętnie pracują pierwszaki. P. Ania Laskowska -nauczycielka klasy I pokazywała przedszkolakom jak przebiega tok zajęć w klasie I.
Również rodzice mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach otwartych organizowanych przez nauczycielkę oddziału ,,O" P. Katarzynę Piotrowską oraz mogli korzystać z dobrych rad podczas organizowanych w szkole spotkań z pedagogiem i psychologiem.

Dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych są już bardzo dobrze zaprzyjaźnione ze szkołą, więc klasa I nie jest dla nich żadnym zaskoczeniem. Potwierdzeniem tych słów niech będą wypowiedzi dzieci:
,,W szkole jest fajnie, bo…."
Sylwia:,, są fajne książki",,, bo często chodzimy na wspólne spacery ''
Michał:,, są ciekawe lekcje"
Amelka: ,,są ładne zabawki, fajne puzzle",
,,są bardzo fajne zabawy w kole"
Lenka: ,,bo się różnych ,fajnych rzeczy uczymy''
Ania: ,,bo się uczymy i są ciekawe książki".

Uśmiech i zadowolenie dzieci przedszkolnych po wspólnych zajęciach z uczniami klasy I są najlepszym potwierdzeniem tego, że takie wspólne zajęcia w szkołach zdają egzamin.

Opracowała i z przedszkolakami rozmawiała Ewa Łagowska


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu