Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

     W dniu 11-listopada 2012r. mieszkańcy Gminy Zabrodzie obchodzili ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI, które rozpoczęto o godz. 11:30 - uroczystą Mszą św. w intencji OJCZYZNY w Kościele Parafialnym p.w. Świętej Trójcy w Niegowie.
Mszę celebrował Proboszcz Parafii Ks. Andrzej Rybicki, który w swojej homilii odwoływał się do istoty kultywowania i zachowania pamięci o tych doniosłych dla wszystkich polaków wydarzeniach i ludziach, dzięki którym po 123-latach odrodziło się na nowo państwo polskie. Wielokrotnie podkreślając, że dla każdego człowieka ojczyzna powinna stanowić prawdziwą wartość tak samo jak Bóg i honor.
Następnie wszyscy uczestnicy uroczystości na czele z lokalnymi władzami, delegacjami OSP oraz pocztami sztandarowymi miejscowych szkół: ZSP im. Ks. H. Nowackiego w Adelinie, PSP im. C.K. Norwida w Dębinkach, Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu. przeszli na niegowski cmentarz, gdzie po odśpiewaniu hymnu państwowego i krótkiej modlitwie złożono wieńce na grobie Nieznanego Żołnierza oraz poległych w walkach 1920 roku. Jako pierwsi hołd oddali Wójt Gminy Zabrodzie Adam Ołdak w asyście członków Rady Gminy Zabrodzie, następnie przedstawiciele OSP w Zabrodziu i Słopsku, przedstawiciele PSL oraz delegacja szkolna PSP im. M. Konopnickiej w Zabrodziu.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu