Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga,,Nie ma wolności bez SOLIDARNOŚCI"

      ...montaż słowno - muzyczny pod takim hasłem przygotowali i zaprezentowali uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Wyszkowie oraz Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w dniu 16 listopada 2010r.w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.
      Na zaproszenie młodzieży i opiekunów: P. Klaudyny Matejko i P. Andrzeja Romana odpowiedzieli przede wszystkim Ci, którym leży na sercu upamiętnienie nie tylko wydarzeń sierpnia 1980 i powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego, ale także uhonorowanie wielkiego dzieła, jakim niewątpliwie było powołanie licznych ośrodków masowego ruchu oporu przeciw rządom Polski Ludowej. Te wydarzenia już na trwałe zmieniły obraz nie tylko polityczny, ale i gospodarczy naszego kraju oraz wielu innych państw Europy.
      W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Powiatu Wyszkowskiego P. Bogdan Pągowski, Wójt Gminy Zabrodzie P. Adam Ołdak, przedstawiciele Rady Powiatu P. Jan Getka, Władysław Mędrzycki, Radni Gminy Zabrodzie, Ks. Wikariusz Dariusz Wachowiak nauczyciele i opiekunowie młodzieży na czele z P. Bogumiłą Kuhiwczak - Dyrektorem Zespołu Szkół w Zabrodziu oraz mieszkańcy.
     Było trochę wspomnień tamtego burzliwego, pełnego obaw, ale i determinacji okresu. Wielokrotnie tego popołudnia padły też słowa będące formą podziękowań dla młodzieży, za to, że chcą dogłębnie poznawać dzieje ojczyste, że umieją być wdzięczni. Dla nauczycieli i wychowawców natomiast za to, że podejmują formę żywych lekcji historii, że skłaniają się w stronę pogłębiania wiedzy o narodowych drogach wiodących do wolności.© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu