Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga15 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu odbył się
XVI GMINNY PRZEGLAD KOLĘD I PASTORAŁEK
*ZABRODZIE 2013*

      Prócz konkursowych występów w kategorii ,,A" i ,,B" uczestnicy mieli okazję wysłuchać przeróżnych kompozycji i tekstów w wykonaniu zespołów prezentujących się poza konkursem. Najsłodsze nuty popłynęły jak zwykle z ust najmłodszych uczestników, czyli przedszkolaków z Adelina, Zabrodzia i Kicin, którzy po anielsku zaprezentowali: ,,Dziś w stajence", ,,Świeć gwiazdeczko", ,,Pójdźmy wszyscy do stajenki". Wychowankowie DPS ,,Fiszor" w Gaju uraczyli widownię wersja instrumentalną jednej z najsłynniejszych i najstarszych, jaką niewątpliwie jest kolęda ,,Bóg się rodzi". Laureatki szkolnego przeglądu z Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu zaśpiewały ,, Zaśnij dziecino", Zespół ,,SŁAWA" z Zabrodzia ,, Kolędę dla nieobecnych" oraz ,,Północ już biła". Natomiast członkinie KGW w Głuchach przygotowały dla widowni interpretację bardzo starych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, w tym rejonie kolęd pt. ,,Stała się nam nowina miła" oraz ,,Józef i Maryja". Tak zróżnicowany repertuar dowodzi jedynie jak bogaty jest zbiór, dziś śpiewanych kolęd i pastorałek.

      Jury w składzie: S. Lidia Lewandowska, S. Nikodema Boreczek, P. Dorota Szydłowska, P. Wiesława Oleksiak pod przewodnictwem Ks. Andrzeja Rybickiego w prezentacjach konkursowych wysłuchało w sumie 19 utworów w wykonaniu 39 uczestników i akompaniatorów i wyłoniło laureatów:

w Kat. ,,A" ( kl. 0-III)
I miejsce - Ewa Koźlik - Publiczna Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Dębinkach
II miejsce - Ewa Świerzak - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu
III miejsce - Kinga Kwiatkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Dębinkach

w Kat. ,,B" (kl. IV-VI)
I miejsce - Maria Topolewska, Klaudia Dana, Julia Wawryło, Klaudia Pingwara, Katarzyna Derkacz - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu
II miejsce - Małgorzata Wrzaszczak -Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu
III miejsce - Dominika Górczak i Kamila Sabala - Publiczna Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida w Dębinkach

      Uroczystego wręczenia upominków oraz pamiątkowych dyplomów i podziękowań dokonali: Wójt Gminy Zabrodzie inż. Adam Ołdak, Przewodniczący Rady Gminy P. Andrzej Garbarczyk

      Wszystkim uczestnikom granulujemy, laureatom pierwszych miejsc życzymy zwycięstwa w trakcie Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Wszystkim opiekunom, wychowawcom, przybyłym na uroczystość Gościom, akompaniatorom a zwłaszcza P. Jackowi Gajewskiemu, twórcy scenografii P. Zdzisławowi Podolakowi b a r d z o dziękujemy i już dziś zapraszamy na wspólne spotkanie w przyszłym roku.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu