Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Obóz szkoleniowo-rekreacyjny w ROWACH

      W dniach 20 - 25 sierpnia 2012r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Zabrodziu wypoczywali na obozie szkoleniowo-rekreacyjnym w nadbałtyckiej miejscowości Rowy. Podczas letniego wypoczynku były prowadzone zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego, matematyki i warsztaty n/t „Eliminowanie stereotypów związanych z płcią". Z tej formy wypoczynku skorzystało 40 uczniów (22 chłopców i 18 dziewczynek) z klasy czwartej i szóstej. Koszty pobytu sfinansowane zostały przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z programu „Szkoła Równych Szans IV edycja bis".
     Rolę wychowawców i jednocześnie wykładowców pełnili nauczyciele: p. Elżbieta Sosnowska, p. Monika Jatczak i p. Jolanta Kuchta. Uczestnicy i uczestniczki obozu korzystali z różnych form atrakcyjnego wypoczynku tj: z odkrytego basenu, który znajdował się na terenie ośrodka „Lazur bis" pod czujnym okiem ratownika, z kortu tenisowego, boiska do siatkówki plażowej, z boiska do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz z placu zabaw. W ramach spędzenia wolnego czasu dzieci odbyły piesze wycieczki na pobliską plażę, na wieżę widokową z której podziwiali panoramę jeziora Gardno.
     Bardzo ważnym wydarzeniem była jednodniowa wycieczka do Ustki, a jej głównym celem był rejs statkiem pirackim po Morzu Bałtyckim.
     Uczniowie zwiedzali także Muzeum Ziemi Usteckiej, a spacer po Parku Zdrojowym i promenadą wzdłuż wybrzeża wywarł na nich ogromne wrażenie i podziw. Dodatkowym atutem pobytu dzieci była wizyta w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza Środkowego w Swołowie, które znajduje się na terenie tak zwanej „ Krainy w Kratę".
     Podziwiali obiekty szkieletowe XIX wiecznego budownictwa wiejskiego i wystawy w formie multimedialnej.
     Integracji grupy sprzyjały organizowane przez opiekunów i kadrę ośrodka dodatkowe imprezy takie jak ognisko czy dyskoteka.
     Na koniec obozu wszyscy uczestnicy i uczestniczki obozu otrzymały specjalne certyfikaty i dyplomy.
     Słoneczna pogoda, obfite i urozmaicone posiłki, komfort pobytu jak i atrakcyjne położenie miejscowości letniskowej Rowy nad otwartym morzem w bezpośrednim sąsiedztwie Słowińskiego Parku Narodowego sprawiło, iż było to wymarzone miejsce dla udanego wypoczynku.
      Opracowali opiekunowie - wychowawcy obozu.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu