Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaDzień Dziecka w Gaju

      Zachęceni powodzeniem imprez organizowanych z okazji Dnia Dziecka w latach poprzednich, postanowiliśmy je kontynuować.
I ... warto było.
W sobotę, 31 maja już od rana na łączce nad Fiszorem rozlegały się radosne wrzaski dzieciarni współuczestniczącej w przygotowywaniu obchodów swojego ulubionego święta. Rozstawianie namiotów, budowanie estrady, instalowanie akcesoriów do gier i zabaw.
O godzinie 15.00 Pani Grażynka Połodziuk, trzymając na ręku swoją maleńką córeczkę Marysię dokonała oficjalnego otwarcia imprezy.
Potem - program obowiązkowy: konkursy, gry zespołowe, tory przeszkód. Za wszystko - punkty na specjalnym formularzu i - medal. A w konkursie łuczników nie było przegranych - każdy uczestnik mógł ustrzelić sobie prezent. Wystarczyło, że trafił w tarczę pełną numerków, z których każdy oznaczał jakiś atrakcyjny przedmiot.
Wydaje się jednak, że oprócz zabaw, konkursów, przygotowanych przez Panią Ewę Rosińską pyszności oraz występów na niemal prawdziwej estradzie (a już z całą pewnością z wykorzystaniem - dzięki uprzejmości GOK w Zabrodziu - prawdziwego sprzętu nagłaśniającego) największą atrakcją były odwiedziny prawdziwych Policjantów i prawdziwych Strażaków, którzy przyjechali prawdziwym radiowozem i prawdziwym WOZEM STRAŻACKIM.
I można było do tych wozów wsiadać, oglądać ich wyposażenie, rozmawiać z gośćmi o ich pracy, fotografować się. Prawdziwe szaleństwo ogarnęło dzieci w podczas demonstracji działania pompy strażackiej. Niektóre postanowiły się nawet wykąpać. Przyjechali też "ci wspanali mężczyźni na swych wspaniałych maszynach", istnych cudach techniki motocyklowej sprzed lat. Były junaki, BMW, MZK, wszystkie pięknie utrzymane, błyszczące, zachęcały do przejażdżki. Dzieciaki oglądały, robiły sobie zdjęcia i słuchały opowiesci właścicieli o tym, jak rekonstruowano je.
A wszystko to uwiecznił nam na pamiątkę pan Stefan Szyszko, niezawodny fotoreporter.
Niestety, czas płynął szybko i nie wiadomo kiedy zaczął zapadać zmierzch.
Jeszcze tylko chwila przy ognisku i... do następnego roku!
Dziękujemy serdecznie Panu wójtowi Adamowi Ołdakowi za finansowe wsparcie naszej imprezy, za namówienie Panów Policjantów i Panów Strażaków do jej uatrakcyjnienia swoją obecnością oraz za uczestnictwo w niej.
Dziękujemy Pani Sołtys Natalii Ciepielewskiej za konsekwencję w kontynuowaniu obchodów Dnia Dziecka w naszej wiosce.
Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali swoją aktywnością, pracą ` na zapleczu` obecnością i zachętą w końcu.
Mamy nadzieję, że spontaniczna, luźna formuła imprezy została zaakceptowana, spodobała się zarówno dzieciom, jak i ich opiekunom i że w tym roku też wszyscy dobrze się bawili.

Dziękujemy raz jeszcze
Organizatorzy

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu