Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaSzansa na 6
Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

WYJAZD EDUKACYJNY NA GIEŁDĘ PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH W WARSZAWIE

     W dniu 26 listopada 2012r. (poniedziałek) odbył się wyjazd edukacyjny na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, w którym wzięło udział 48 uczniów PSP w Zabrodziu z klas V A, V B i VI. Odbył się on w ramach zajęć z przedsiębiorczości z projektu unijnego ,,Szansa na 6".
Uczestnicy i uczestniczki wyjazdu zwiedzili Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, obejrzeli prezentację edukacyjną ,,Giełda bez tajemnic" oraz film na temat inwestowania na GPW ,,Co Ty wiesz o zarabianiu". Uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem giełdy, poznali podstawowe pojęcia związane z giełdą i inwestowaniem.
Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Geologiczne, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć m.in. rekonstrukcję dinozaura, szkielety mamuta, niedźwiedzia jaskiniowego, model jaskini i pustyni oraz całe mnóstwo innych eksponatów.
Ostatnim punktem wyjazdu był spacer Traktem Królewskim od Grobu Nieznanego Żołnierza do Placu Zamkowego. Uczestnicy i uczestniczki wycieczki podziwiali zabytki Starego Miasta, kościoły, kamienice, Pałac Prezydencki, kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski oraz pomniki m.in. Józefa Piłsudskiego i Adama Mickiewicza. Uczniowie mogli zobaczyć także zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz piękną, świąteczną choinkę na Placu Zamkowym.
W międzyczasie uczestnicy wyjazdu zjedli obiad, który został ufundowany w ramach projektu.

Dorota Sosnowska


Realizatorzy projektu ,,Szansa na 6"
GMINA ZABRODZIE
KRAJOWE STOWARZYSZENIE INICJATYW

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu