Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

      Młodzież Gimnazjum w Zabrodziu, nie zaglądając do książek, dowiedziała się wielu wspaniałych rzeczy, a to dzięki wycieczkom organizowanym w ramach projektu „Szkoła Równych Szans".
      W ramach tego projektów zorganizowano wyjazdy do Centrum Nauki Kopernik. Dzięki tym wizytom trudne do zrozumienie zagadnienia z fizyki stały się proste i zrozumiałe. Gimnazjaliści odbyli podróż przez krainę dźwięku. Przy pomocy nietypowych, często bardzo prostych instrumentów przeprowadzali zaskakujące muzyczne doświadczenia. Przechodząc przez dział Korzenie cywilizacji można było dowiedzieć się skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy i kim jesteśmy. Pięknie prezentowały się wynalazki, które zmieniły świat. Dowiedzieliśmy się również, co się dzieje w naszych głowach, kiedy podejmujemy decyzje. Jak postrzegamy siebie i innych. Dużo ciekawych rzeczy można było obejrzeć w strefie światła i ruchu.
      Dzięki tej wycieczce świat kosmosu ma dla nas mniej tajemnic, ale poznaliśmy też zagadki, nad którymi wciąż głowią się uczeni.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu