Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaZima w Zabrodziu

      To, co dzieje się ostatnio w Gminie Zabrodzie zdaje się przeczyć, że zima to okres odpoczynku, nostalgii i wyciszenia. Oddanie do użytku wyremontowanego i rozbudowanego Gminnego Ośrodka Kultury umożliwia prowadzenie jednocześnie wielu form kulturalno oświatowych, edukacyjnych i rekreacyjno sportowych. Dzięki pozyskanym z zewnątrz przez gminę środkom finansowym w nowym obiekcie realizowane są obecnie:
- kursy komputerowe w ramach projektu ,,KROKIEM PO SIECI" - dla osób nieaktywnych zawodowo, bezrobotnych i pracujących. Obecnie trwają zajęcia dla dwóch dziesięcioosobowych grup w środy i czwartki. Trzecia, również dziesięcioosobowa grupa swoja przygodę z komputerem rozpoczyna 28 lutego.
- dla osób uczących się w ramach projektu ,,EDUKACJA PRZEZ RUCH" w każdy czwartek odbywają się zajęcia taneczne dla 30 osób w dwóch grupach. Dla każdej z nich przewidziano cykle 20 spotkań.

      Środki pozyskane przez GOK natomiast pozwoliły na uruchomienie równie atrakcyjnych form, są to:
- jednogodzinne zajęcia aerobiku, które odbywają się dwa razy w tygodniu tj. w środy o godz. 20:00 oraz soboty o godz. 11:30.
- zajęcia rekreacyjno sportowe dla 25-osobowej grupy dzieci młodzieży w wieku 11- 16 lat z zakresu technik samoobrony oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami sztuk walki.
Dwugodzinne zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w godz. 15:30-17:30 gł. w poniedziałki i piątki.

      W okresie ferii zimowych dodatkowo w ramach środków własnych GOK zorganizował bezpłatne dla uczestników dwa wyjazdy na basen, w dniach 16 i 24 lutego. Każdy dla 40-osobowej grupy dzieci i młodzieży, oraz trzy wyjazdy do kina dla 120-osób. Młodzieży oferując film ,,JAK ZOSTAĆ KRÓLEM" ( 15 luty) młodszym uczniom natomiast: ,,PODRÓŻE GULIWERA" w wersji 3D ( 23 luty) oraz film ,,MIŚ YOGI" (25 luty).

      Na szczególną uwagę zasługują wtorkowe spotkania nowo powstałego z inicjatywy KGW Zabrodzie, nieformalnego klubu miłośników gotowania ,,Z ZABRODZKIM SMACZKIEM". Pod bacznym okiem doświadczonych gospodyń uczymy się gotować stare, odchodzące do lamusa oraz nowe potrawy. Okazuje się, że wspólne kucharzenie może nie tylko pogłębić dodatkową wiedzę w zakresie gastronomi, ale także być przyczynkiem do ogromnej satysfakcji. Zwłaszcza, jeżeli chodzi o panów, których w klubie pojawia się coraz więcej, a ich wyostrzony smak przydaje potrawom specyficzny charakter. Dotychczas wspólnie przygotowano i w trakcie ogólnej degustacji skonsumowano: kurczaka faszerowanego, rogaliki z jabłkowym nadzieniem, faszerowane skrzydełka drobiowe, pierś z kurczaka w ziołowej panierce, pieczone ziemniaki z bukietem warzyw, pierogi ziemniaczane z białym serem, Strogonow, ciasto Princessa i Śmietanowiec. Spotkaniom towarzyszą miłe i radosne rozmowy, coraz częściej także muzyczny akompaniament w wykonaniu zaprzyjaźnionych akordeonistów. Niezbędne produkty, czasem także elementy kuchennego wyposażenia przynoszą sami klubowicze.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu