Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaJasełka

      W sobotę 12 grudnia 2009r. w Gaju w Domu pomocy Społecznej Dla Dzieci ,,Fiszor" było bardzo świątecznie. Otóż o godz. 13 zebrało się bardzo dużo gości /ok. 100 osób/ aby obejrzeć Jasełka we wspólnym wykonaniu dzieci i młodzieży z Gaju oraz mieszkańców DPS ,,Fiszor". Artyści przygotowywali się już długo, przybiegali chętnie na próby w soboty czy też po lekcjach. Wszystkich aktorów było ok. 30 osób.
Na widowni zasiadły rodziny z Gaju / zdecydowana większość mieszkańców dotarła, bo spotkanie dedykowane było przede wszystkim dla nich/. Dotarło też trochę rodziców wychowanków DPS i pracowników, siostry z Fiszoru i Niegowa z Matka Generalną , Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz z Niegowa , inni zaproszeni goście oraz gospodarze wydarzenia - pani sołtys Natalia Ciepielewska z córką Agnieszką /inicjatorką wydarzenia/ i oczywiście pan wójt Adam Ołdak.
     Jasełka przygotowały p. Agnieszka Ciepielewska wraz z panią Patrycją Nadaj - pracownikiem DPS i jednocześnie mieszkanką Gaju. Odbiór przedstawienia był naprawdę bardzo pozytywny czego dowodem było bardzo obfite oklaski jak i ustalenie kolejnego występu.
     Po przedstawieniu wszyscy obecni złożyli sobie świąteczne życzenia i podzielili się opłatkiem, a następnie udali się na poczęstunek. Wigilijne przysmaki przygotowano ze środków przekazanych przez Gminę oraz wkładu rodzin jak i DPS, była kapusta, ryby, pierogi, kluski z makiem, sałatki, smaczne ciasta itp. Dzieci po występie mocno zgłodniały i dobrze że szybciutko się posiliły bo czekała na nie niespodzianka - Mikołaj z prezentami. Z radością śpiewały kolędy, odmawiały pacierze, bo Mikołaj był bardzo hojny. Również dorośli włączyli się w deklamację świątecznych wierszy i kolędowanie bo i dla nich znalazł co nieco. Paczki również ufundowała Gmina - dzieci były bardzo zadowolone. Wypatrywać pewnie będą w przyszłym roku, czy też uda się wspólne kolędowanie.
     Wydarzenie uznać trzeba za naprawdę udane , miało miejsce pierwszy raz, ufamy, że nie ostatni.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu