Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaIII PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ

     W GCK Zabrodzie już po raz trzeci odbył się Przegląd Piosenki Religijnej.
Jak co roku zgromadził tych, dla których śpiewanie jest dopełnieniem szarości dnia codziennego. Po raz pierwszy aktywnie wzięły w nim udział osoby dorosłe i to nie tylko z naszego terenu.
Swe umiejętności zaprezentowali najmłodsi: Dominik Getka, Szymon Tarabuła, Adriana Redlicka, Daria i Ilona Żak.
Młodzież: Beata, Joanna, Sylwia Zyśk oraz Michał Grus. Grupa MY MŁODZI w składzie: Ewelina Paź, Beata Wrzeszcz, Magda Kucharska wraz ze wsparciem S. Katarzyny Mróz, Diakona Wiesława Mroźińskiego oraz Jarosława Łuczaka - zaprzyjaźnionych w trakcie ostatniej Akademickiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
Dorośli wykonawcy to: P. Anna Topolewska, P. Andrzej Krzeczkowski, P. Paweł Getka, P. prof. Ludwik Radek, P. Tomasz Katner oraz Siostry Benedyktynki Samarytanki Krzyża Chrystusowego w Niegowie na czele z Matką Generalną S. Stellą-Dorotą Drużdżel oraz opiekunką nowicjatu S. Anuncjatą - Elwirą Zdunek. Kilka utworów zaśpiewał także P. Maciej Cześniak z Krakowa, który odwiedził naszą niegowską Samarię.
     Z roku na rok przybywa nam wykonawców, powiększa się także liczba słuchaczy. Wysłuchaliśmy wielu pięknych i głębokich w treść utworów. Niektóre były tak radosne, że nogi same rwały się do tańca i zabawy, inne liryczne i refleksyjne. Ten dwugodzinny program uświadomił wszystkim, że dorobek utworów o tematyce religijnej jest przebogaty, a my zbyt rzadko z niego czerpiemy na co dzień. Atmosfera była wspaniała, radość i wspólne pląsy przeplatały się z chwilami wzruszenia i zamyślenia oraz niejedną urojoną łezką.
     Razem z nami byli: Wójt Gminy P. inż. Adam Ołdak, Sekretarz Urzędu P. Agnieszka Sosnowska, Skarbnik Gminy P. Wiesława Dąbrowska, Wice Dyrektor Domu Dziecka w Dębinkach P. Małgorzata Sarnacka, dyrektorzy lokalnych szkół P. Maria Kaczmarska, Anna Laskowska, pracownicy Urzędu Gminy oraz mieszkańcy i przebywający na naszym terenie wakacyjni goście. Natomiast nieobecny z racji urlopu Ks. Kan. Andrzej Dusza Proboszcz Parafii Niegów w wystosowanym do organizatorów i wykonawców liście napisał ... "W epoce techno i rapu śpiew ma ogromne znaczenie w tworzeniu i podtrzymywaniu wartości, które od zawsze sprawiały, że ludzie wzrastali w atmosferze kultury, wrażliwi na piękno i dobro. Poeta pisał : "Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam ludzie dobre serca mają. Źli ludzie -wierzaj mi ci nigdy nie śpiewają". Tymi słowami pragnę podziękować wszystkim występującym i już dziś zaprosić na kolejny przegląd w przyszłym roku.

M. Wiśniewska


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu