Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga     Archiwum wiadomości gminnych
     2005 rokHarmonogram zbiórki stałych odpadów komunalnych na terenie gminy Zabrodzie na okres od 01.01.2006 do 31.05.2006r.29.12.2005r.

          Urząd Gminy w Zabrodziu uprzejmie informuje mieszkańców, że odbiór stałych odpadów komunalnych do 31 maja 2006 r. będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach to znaczy odpady w workach będą odbierane na koszt Gminy wg niżej załączonego harmonogramu.
Do 1 czerwca 2006 roku wszyscy właściciele nieruchomości zgodnie z regulaminem ...

 19.12.2005r.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku 2006 wszystkim mieszkańcom gminy Zabrodzie dużo zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności życzą

Marek Gołaszewski - Wójt Gminy Zabrodzie
Andrzej Krzeczkowski - Przewodniczący Rady Gminy wraz z całą Radą
oraz Pracownicy Urzędu Gminy

„Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zabrodziu”15.12.2005r.

        Urząd Gminy w Zabrodziu rozpoczął realizację inwestycji pn.
„Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Zabrodziu”
współfinansowanej przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (Priorytet 3-Rozwój lokalny, Działanie 3.1 - Obszary wiejskie) ...

Bezpłatne szkolenie:
„Finansowanie transakcji handlu zagranicznego. Instrumenty wsparcia działalności eksportowej MSP”
12.12.2005r.

        Instytut Międzynarodowych Finansów i Bankowości Sp. z o.o. oraz Polsko-Hiszpańska Fundacja Współpracy i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników na bezpłatne szkolenie pt.: „Finansowanie transakcji handlu zagranicznego. Instrumenty wsparcia działalności eksportowej MSP”

Spotkanie w Powiecie Wyszkowskim organizowane jest 13 grudnia 2005r. w Starostwie Powiatowym w Wyszkowie, ul. Aleja Róż 2 ...

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI15.11.2005r.

„ ...Jeszcze Polska nie zginęła ... ”
pod takim hasłem w dniu 11-listopada 2005r. społeczność lokalna Gminy Zabrodzie obchodziła ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Inicjatorami uroczystości byli:
Wójt Gminy - inż. Marek Gołaszewski,
Rada Gminy na czele z Przewodniczącym Rady Gminy - Panem Andrzejem Krzeczkowskim oraz Proboszcz Parafii w Niegowie - Ks. Jan Pietrusiński.

Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Św. w intencji ...

Jubileusz 50-lecia Pożycia Par Małżeńskich7.11.2005r.

        W dniu 21-pażdziernika 2005r. w Zabrodziu uroczyście obchodzono Jubileusz 50-lecia Pożycia Par Małżeńskich.
        Uroczystość rozpoczęto o godz. 1300 -Mszą św. w intencji Jubilatów i ich rodzin w Kościele Parafialnym w Niegowie - mszę celebrowali:
Ks. Jan Pietrusiński - Proboszcz Parafii w Niegowie oraz
Ks. Janusz Grygier - Proboszcz Parafii w Mostówce.
        Dalsza część uroczystości odbyła się w Gminnym Centrum Kultury, gdzie na gości oczekiwały Panie z zespołu KGW „SŁAWA”. Jubilatów i ich rodziny witano marszem weselnym w wykonaniu akompaniatora zespołu ...

 23.10.2005r.
Wybory Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Wyniki głosowania w gminie Zabrodzie
...

Dożynki Powiatowo - Gminne19.09.2005r.

        18 września 2005r. rolnicy całego powiatu uczestniczyli w Dożynkach Powiatowo-Gminnych, które odbyły się na terenie zabytkowego zespołu Pałacowo Parkowego w Dębinkach, gdzie obecnie mieści się Dom Dziecka.
Gospodarze dożynek Starosta Powiatu Wyszkowskiego Pani Justyna Garbarczyk i Wójt Gminy Zabrodzie Pan Marek Gołaszewski oraz starostowie dożynek Pani Alina Teodorczyk z Dębinek i Pan Tadeusz Kamiński z Choszczowego czynili honory domu. A było kogo witać i gościć. Przybyli do nas bowiem liczni przedstawiciele instytucji państwowych, powiatowych i gminnych związanych z wsią i rolnictwem. Tradycyjnie na ten dzień przedstawiciele 15 sołectw przygotowali przepiękne wieńce...

 6.09.2005r.

24 sierpnia 2005 r. w Gminnym Centrum Kultury w Zabrodziu odbył się
PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ
.


Wycieczka z grupą "MY MŁODZI"29.08.2005r.

        W dniu 26-sierpnia 2005r. odbyła się wycieczka do gospodarstwa agro-turystycznego w Zaścieniach koło Trojan.
Sponsorem wycieczki była Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży w Warszawie, organizatorami natomiast nieformalna grupa MY MŁODZI, która na realizację swojego projektu pod nazwą AKTYWNIE ZNACZY CIEKAWIE.
W czerwcu tego roku otrzymali 4.400,00zł. Był to ostatni, ale bardzo istotny punkt wspomnianego programu. Jadąc do gospodarstwa Państwa Boruckich zabraliśmy ze sobą 50-osobową grupę. Był to niewątpliwie bardzo udany wyjazd, przynoszący wiele radości naszym podopiecznym.

Renata Świat


 23.08.2005r.

Starosta Powiatu Wyszkowskiego,
Wójt Gminy Zabrodzie

oraz
Dyrektor Domu Dziecka w Dębinkach

Zapraszają na

Dożynki Powiatowo - Gminne


które odbędą się na terenie zabytkowego
Zespołu Pałacowo-Parkowego w Dębinkach
W dniu 18-września, 2005r....
    

Turniej Piłki Siatkowej11.08.2005r.

        W dniach 2-3 lipca na terenie przykościelnym Parafii w Mostówce odbył się Turniej Piłki Siatkowej w dwóch kategoriach, organizowany przez nieformalną grupę młodzieżową „My Młodzi” w ramach projektu „Aktywnie znaczy ciekawie”.
        Pierwszego dnia rozgrywek w turnieju piłki siatkowej brały udział trzy drużyny w pięcioosobowych składach

Aktywnie znaczy ciekawie10.08.2005r.

        Na terenie Gminy Zabrodzie w dniach od 04.07.2005r do 26.08.2005r. grupa nieformalna „My Młodzi” realizuje swój projekt o nazwie „AKTYWNIE ZNACZY CIEKAWIE” w ramach programu Dobre Pomysły ogłoszonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży już po raz piąty.
        Dziesięcioosobowa grupa aktywnej zabrodzkiej młodzieży postanowiła uatrakcyjnić swym rówieśnikom oraz maluchom wakacje na wsi. 4- maja został złożony projekt a już 1-czerwca (w dniu dziecka) otrzymaliśmy tą radosną wiadomość, że przyznano nam środki w planowanej wysokości tj. 4.400zł.

Relacja z wycieczki na Podlasie21.07.2005r.

       W dniach 01-04 lipca 2005 r członkowie Koła Gospodyń Wiejskich, radni, nauczyciele praz pracownicy Urzędu Gminy w Zabrodziu wzięli udział w wycieczce krajoznawczej organizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Zabrodziu. Celem wycieczki była ziemia podlaska ze stolicą w Białymstoku oraz jednodniowy wypad do Wilna. Białostocczyzna to miejsca, gdzie spotykają się wyznawcy różnych kultur i religii. Po drodze do Supraśla, gdzie mieliśmy zapewnione noclegi w internacie Zespołu Szkół Zawodowych zwiedziliśmy urokliwe , senne miasteczko Tykocin, położone w dolinie rzeki Narew

Dzień Dziecka02.06.2005

        W dniu 1-czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Zabrodziu odbył się festyn z okazji „Dnia Dziecka” .
Przygotowano bogaty program ku uciesze najmłodszych. Spotkanie rozpoczęto o godz. 1000uroczystym powitaniem naszych milusińskich oraz zaproszonych gości. Następnie P. Marek Gołaszewski - Wójt Gminy Zabrodzie, pracownicy GCK oraz stażyści zatrudnieni na terenie gminy zaprezentowali inscenizację wiersza J.Tuwima pt. „Rzepka”. W trakcie festynu odbył się konkurs piosenki przedszkolnej „WESOŁE NUTKI”, organizowany w GCK od czterech lat. Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów „0” wszystkich szkół podstawowych funkcjonujących na terenie gminy

Zmiany strony internetowej30.06.2005

        30 czerwca 2005r została otwarta nowa strona internetowa Urzędu Gminy
w Zabrodziu.
Bardziej czytelna, nowoczesna, przybliżające bieżące wydarzenia z życia gminy i okolic oraz historię. Oto główne cele, jakie założyliśmy przy tworzeniu nowego serwisu internetowego.

Zachęcamy do podzielenia się z nami Państwa uwagami i sugestiami nt. naszego nowego serwisu. Wszystkie uwagi, nawet te najdrobniejsze, będą dla nas cennym źródłem informacji o tym, jak udoskonalać naszą stronę i dostosować ją do Państwa potrzeb.

Wszelkie uwagi prosimy wysyłać na adres: informatyk@zabrodzie.pl

Administrator          


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu