Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaPlanetarium ,,Astropark" w Dębinkach

      Cyfrowe Planetaria Objazdowe Astropark to najnowocześniejsze narzędzia edukacyjne służące do popularyzacji astronomii oraz przyrody.
W dniu 14 marca 2014 r. w szkole w Dębinkach odbyły się lekcje astronomii, podczas których uczniowie z klas 0- VI mieli szansę przyjrzeć się z bliska przestrzeni kosmicznej oraz poznać jej tajemnice. Dzieci oglądały gwiaździste niebo, znaki zodiaku, meteoryty, układ planet i wiele innych astronomicznych procesów pod nadmuchiwaną kopułą. Uczniowie wraz ze swoimi paniami wzięły udział w wyprawie na Księżyc.
Planetarium ASTROPARK zapewniło nam niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata i pozwoliło poznać prawa, którymi się rządzi bez wychodzenia na zewnątrz i niezależnie od pogody.
Dzieciakom taka nietypowa lekcja bardzo się podobała i sprawiła ogromną radość. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadzając do świata planet, gwiazd i kosmosu. Przeżyliśmy niezapomniane chwile w przestrzeni kosmicznej.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu