Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaSpotkanie autorskie z pisarką - Renatą Piątkowską

      25 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zabrodziu odbyło się spotkanie autorskie z Panią Renatą Piątkowską - pisarką, która w trakcie rozmowy z uczestnikami zdradziła, że jej pasja to jazda konna. Ani w dzieciństwie czy też w późniejszym okresie nie sądziła, że zostanie pisarką, o tym zdecydował po prostu przypadek. Jej ulubiona własna książka to „Wieloryb". Zawsze, gdy pracuje nad nową, przykłada się do tego z należytą starannością. Czasami na zebranie i opracowanie materiałów poświęca nawet kilka miesięcy. Tak naprawdę potwierdzeniem dla niej samej, że pisanie to dobry wybór, zrodziło się dopiero w 2007r., kiedy to otrzymała drugą nagrodę za książkę dla dzieci do lat 6 w konkursie literackim na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI - „Cała Polska czyta dzieciom". To także laureatka konkursu, rozstrzygniętego na początku kwietnia 2008., o Nagrodę im. M. Weryho-Radziwiłłowicz, przyznawaną przez miesięcznik „Bliżej Przedszkola". Patronat honorowy sprawował m.in. Minister Edukacji Narodowej. Celem konkursu było odkrywanie osób, dzieł i inicjatyw, które wspierają wszechstronny rozwój dziecka oraz jego spontaniczną i twórczą aktywność.
      P. Renata Piątkowska jest autorką 22 książek w tym: Piegowate opowiadania, Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści, Opowiadania z uśmiechem, To się nie mieści w głowie, A może będzie właśnie tak, Cukierki, Dziadek na huśtawce, Lemoniadowy ząb, Na wszystko jest sposób, Nie ma nudnych dni, Opowiadania dla przedszkolaków, Opowiadania z piaskownicy, Przygoda ma kolor niebieski, Szczęście śpi na lewym boku, Z przysłowiami za pan brat. Już pracuje nad kolejnym tytułem, który mamy nadzieję, niebawem ukaże się w księgarniach.
      W spotkaniu uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych w: Adelinie, Dębinkach, Kicinach oraz Zabrodziu. Sala była wypełniona po brzegi a dzieci żywo reagowały na możliwość bezpośredniej rozmowy z autorką. Dla uczestników prócz możliwości zakupu książki na miejscu i poproszenie o dedykację, czekały również specjalnie na tę okazję przygotowane, ozdobne zakładki do książek, oczywiście z osobistym autografem Pani Piątkowskiej. Współorganizatorem spotkania była Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Wyszkowie, za co składamy gorące podziękowania. MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu