Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaFestyn rodzinny w Kicinach

    Kolejny, VII Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Zabrodzie odbył się w trakcie festynu rodzinnego w dniu 26 czerwca na terenie boiska szkolnego w Kicinach. Mimo, że festyn rozpoczynał się dopiero o godz. 13.00 to rozgrywki turniejowe trwały już od wczesnych godzin rannych. W tym roku do walki o przechodni puchar stanęło osiem drużyn: Adelin, Dębinki, Mostówka, Obrąb, Przykory, Wysychy-Głuchy oraz dwie drużyny z Zabrodzia. Zwycięzcami okazała się drużyna z Obrębu, która prócz pucharu otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 800zł, II - miejsce w łącznej klasyfikacji oraz nagrodę w wysokości 600zł wywalczyli mieszkańcy Dębinek, III - miejsce uhonorowane 400zł nagrodą uzyskała drużyna z Mostówki. Wszystkie drużyny oraz sędziowie: Piotr Nida, Krzysztof Dołowy oraz Michał Lewandowski otrzymali pamiątkowe piłki. Zmaganiom piłkarzy oraz uczestnikom festynu towarzyszyła słoneczna aura. Tak jak w poprzednim roku cały dochód z festynu został przeznaczony na wyjazd wakacyjny dla dzieci z terenu gminy. Znaczny wkład w pozyskiwanie środków na ten cel mają właśnie laureaci turnieju tzn. drużyny z Obrębu i Mostówki, które swoje nagrody pieniężne przekazały właśnie na dofinansowanie wspomnianego wyjazdu. Dodatkowe środki uzyskano ze sprzedaży losów loterii fantowej w trakcie, której prócz zabawek, artykułów szkolnych i innych użytkowych można było wylosować okazy kur zielononóżek przekazanych przez Ks. Leszka Bajurskiego oraz ze sprzedaży napojów i smakołyków stoiska przygotowanego przez pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Parafii w Kicinach.
    W trakcie trwania festynu można było obejrzeć pokaz samoobrony w wykonaniu Szkoły Sztuk Walki i Samoobrony "KOBRA" oraz pokaz gaśniczy przygotowany przez OSP Zabrodzie.
    Organizatorzy zapewnili urozmaicone atrakcje zwłaszcza dla dzieci, które bezpłatnie mogły korzystać z licznych urządzeń lunaparkowych oraz przejażdżek na kucykach. Dorośli fani motoryzacji natomiast mieli okazję zasmakować jazdy na quadach. Międzyczasie przeprowadzono konkurencje sportowo rekreacyjne drużynowe i rodzinne w tym znane od lat przetaczanie opony na czas.
Festyn zakończono po godz. 21.00 zabawą taneczna przy akompaniamencie zespołu RECK DANCE.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu