Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaJasełka w Gimnazjum w Zabrodziu

      W piątek 19 grudnia w Publicznym Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu spotkała się cała społeczność szkolna. Jak zaznaczyła pani dyrektor Elżbieta Oleksiak, było to ostatnie spotkanie w 2008 r. w tak licznym gronie. Wykorzystała okazję, by złożyć wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia. Życzyła, by świąteczna atmosfera promieniowała na każdy dzień 2009 r. Do życzeń dołączył się również Wójt Gminy Zabrodzie inż. Adam Ołdak.
      Tak jak co roku, uczniowie przedstawili jasełka. Tym razem przygotowali je pod nadzorem Pani Małgorzaty Antczak. Spektakl składał się z trzech części. Pierwsza to fragment z "Szopki Krakowskiej", druga przedstawiała wydarzenia w Betlejem - przybycie trzech króli i pasterzy. Był to teatr cieni. Trzecia zaś miała pokazać nasze życie jako zbiór zdarzeń, które sprawiają nam radość, ale także przynoszą ból. Na koniec uczennica klasy IIc Paulina Paź wyrecytowała piękny wiersz ks. Jana Twardowskiego pt. "Modlitwa", w którym poprosiła Pana Boga, by się "wszystkie trudne sprawy, porozkręcały jak supełki". Występ pełen był kolęd i wypowiedzi skłaniających do refleksji.
      Po inscenizacji nadszedł czas na podzielenie się opłatkiem, a potem odbył się Szkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek. I miejsce zdobyły: Elwira Paź, Karolina Gotowiec i Karolina Tarach. Zaśpiewały kolędę pt. "Przekażmy sobie znak pokoju". II miejsce przypadło w udziale Idze Wójcik, Natalii Antczak i Adzie Czyż za zaśpiewanie kolędy pt. "Jest taki dzień". Karolina Tarach uzyskała III miejsce za wykonanie kolędy pod tytułem "Cicha noc".

JN
© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu