Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaPolicja uczy zasad bezpieczeństwa - wizyta Policjantów w przedszkolu i szkole w Adelinie

      Odwiedziny Funkcjonariuszy Policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa. Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak poruszać się po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?…. Nasze przedszkolaki i uczniowie posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.
Panie policjantki chętnie opowiedziały przedszkolakom i uczniom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym, a szczególnie o tym, jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów. Następnie razem z Policjantkami wszystkie dzieci wyszły na przejście dla pieszych przed szkołą, gdzie pokazano nam, jak prawidłowo powinniśmy korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy.
Serdecznie dziękujemy Paniom Policjantkom z Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.
W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantkom własnoręcznie wykonane laurki i słodki upominek..

U.D.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu