Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaWyjazd edukacyjny dzieci z Zabrodzia i Dębinek

      Dnia 4 grudnia 2014r. (czwartek) odbył się wyjazd edukacyjny w ramach unijnego projektu ,,Moja Przyszłość", w którym wzięło udział 18 uczniów z PSP w Zabrodziu i 20 uczniów z PSP w Dębinkach.
Pierwszym punktem wyjazdu było Oceanarium w Warszawie gdzie uczniowie mieli okazję zapoznać się z szeroką gamą słodkowodnych i słonowodnych tropikalnych gatunków ryb, koralowców, ukwiałów, a wszystko to w zachwycającej scenerii środowiska wodnego.
Kolejnym punktem było zwiedzanie Muzeum Ziemi w Warszawie, w którym znajdują się kolekcje minerałów i skał, meteorytów, kopalnej flory i fauny, pochodzących z terytorium Polski i innych regionów świata, a także cenne archiwalia z zakresu historii nauk o Ziemi. Ponadto uczniowie wzięli udział w lekcji muzealnej ,,Roślinność lasu karbońskiego", w czasie której mieli możliwość zapoznania się z bogactwem flory karbońskiej. Na licznych przykładach skamieniałości przedstawione zostały ważniejsze rośliny karbońskich lasów.
Ostatnią atrakcją był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki gdzie uczestnicy mogli podziwiać panoramę Warszawy.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu