Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaŚwięto Niepodległości

     Jak co roku w dniu 11-listopada, społeczność lokalna Gminy Zabrodzie świętowała kolejną rocznicę ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
      Poczty sztandarowe reprezentujące szkoły z terenu gminy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Zabrodziu i Słopsku, przybyły na uroczystą Mszę św. w intencji ojczyzny oraz poległych w walce o jej wolność, do kościoła Parafialnego pw. Świętej Trójcy w Niegowie. Mszę celebrował Ks. Proboszcz - Marek Gąsiorek, który w swej homilii nawiązał do trudnych lat walki o suwerenność i autonomię kraju. Podkreślił jak ważną rolę spełnia dziś nasza pamięć o tych, którzy nie szczędzili swoich sił a nawet życia, byśmy dziś to święto czcić mogli w wolnej ojczyźnie.
      Całości dopełnił przemarsz wszystkich uczestników na cmentarz parafialny gdzie na grobach upamiętniających poległych złożono kwiaty i zapalono znicze.
      Jako pierwsi hołd oddali Wójt Gminy Zabrodzie P. Adam Ołdak, Przewodniczący Rady Gminy P. Krzysztof Laskowski, następnie przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych, delegacje szkolne: PSP im. M. Konopnickiej, Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Zespołu Szkół im. Wł. St. Reymonta w Zabrodziu, PSP. im. Ks. Henryka Nowackiego w Adelinie, PSP im. C.K. Norwida w Dębinkach, PSP im. Jana Brzechwy w Kicinach.© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu