Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaDzień Dziecka

      W dniu 29 maja 2011r. już po raz piąty na terenie gościnnej Publicznej Szkoły Podstawowej im. C.K. Norwida w Dębinkach odbył się festyn z okazji DNIA DZIECKA.
      Wspólną zabawę rozpoczęto o godzinie 13:00 - X Gminnym Przeglądem Piosenki Przedszkolnej WESOŁE NUTKI. Ku uciesze rodziców i pozostałych widzów, dzieciaki z oddziałów zerowych istniejących przy szkołach podstawowych w : Adelinie, Dębinkach, Kicinach i Zabrodziu oraz uczestnicy projektu HOLA, HOLA DO PRZEDSZKOLA czyli Pszczółki i Biedronki z Publicznego Przedszkola w Adelinie i projektu JACEK I OLA IDĄ DO PRZEDSZKOLA z Punktu Przedszkolnego przy Publicznej Szkole Podstawowej w Zabrodziu, dały pełen popis swych umiejętności. Prócz dużej porcji oklasków będących wyrazem uznania publiczności wszystkie dzieci indywidualnie zostały nagrodzone zestawem do baniek mydlanych. Natomiast grupy przedszkolne i oddziały ,,0" otrzymały nagrody zespołowe w postaci drobnego wyposażenia, pomocnego w codziennej pracy. Jedyny solista tego przeglądu Mateusz Szczerbiński z PSP w Dębinkach uhonorowany został dodatkową nagrodą oraz szczególnymi owacjami.
      Następnie wielbiciele aktywnych form spędzania wolnego czasu mogli do woli i bezpłatnie korzystać z wielu urządzeń lunaparkowych, Agencja Artystyczna PRO ARTE natomiast zaprezentowała dwa interaktywne przedstawienia a w ich trakcie zrealizowano mnóstwo śmiesznych, logicznych i sprawnościowych gier i konkurencji. Zabawy i uciechy nie tylko dla dzieci było, co nie miara. Każdy schodzący ze sceny był obdarowywany specjalnym prezentem. Chęć rywalizacji i wspólnej zabawy skłoniły wielu wielbicieli sportowych zmagań do gier zespołowych. Całości dopełniły stoiska kiermaszowe, wspaniała pogoda, miła i serdeczna atmosfera oraz sprawna organizacja.
      Zapewnienie tak wielu atrakcji było możliwe dzięki dofinansowaniu jakie Gmina Zabrodzie otrzymała z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 ,,Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju", a także uzyskanego wsparcia od sponsora tj. PZU SA w Warszawie.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu