Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaEKOLOGICZNY KONKURS ,, CUDA Z ODPADÓW" ROZSTRZYGNIĘTY!

      W kwietniu, z okazji Obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, w Przedszkolu w Adelinie Księżniczka Adelajda (wykonana z pudełek, gazet, rolek po papierze toaletowym i plastikowych butelek) ogłosiła rodzinny ekologiczny konkurs dla ,,Słoneczek"- przedszkolaków z Kicin oraz ,,Biedroneczek" i ,,Pszczółek" z Adelina. Głównym zadaniem było przygotowanie pracy przestrzennej wykonanej z odpadów, a jej forma i rozmiar mogły być dowolne.
Wszelkie ramy mogła wyznaczać tylko wyobraźnia małych twórców i ich Rodziców. Głównym celem konkursu było szerzenie idei ekologii i troski o środowisko naturalne wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wśród ich Rodziców.
Tegoroczny konkurs, który przebiegał pod hasłem ,,Cuda z odpadów" przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Wpłynęło 39 prac!
Komisja w składzie:
Katarzyna Jackowska -dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Adelinie, Anna Laskowska -nauczycielka plastyki,
Halina Sobczak -nauczycielka przyrody i techniki,
Katarzyna Rosińska - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej,
wszystkie prace oceniła i wyeksponowała w formie wystawy pokonkursowej na Pikniku Rodzinnym 27 i 29 maja w szkole w Adelinie.
Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali dyplomami, nagrodami książkowymi i rzeczowymi.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim Rodzicom i ich dzieciom, którzy wzięli udział w konkursie, wykazali się szeroką wiedzą teoretyczną dotyczącą ekologii, a wykonując prace plastyczne ujawnili również swoje zdolności artystyczne oraz głęboką troskę o losy naszej planety.

DYREKTOR I NAUCZYCIELE
ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO W ADELINIE


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu