Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga,,Mamo, Tato" jestem przedszkolakiem, czyli pasowanie na przedszkolaka

      Dzień 30 października 2014roku pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy ,,Słoneczek" z Punktu Przedszkolnego w Kicinach i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - pasowanie na przedszkolaka.
W uroczystości brali udział rodzice dzieci 2,5 i 3- letnich, pani dyrektor oraz uczniowie oddziału przedszkolnego ,,Krasnale".
Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej przygotowanej przez panią Małgosię Perzanowska i panią Anię Sasin, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności - dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były, więc piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Natomiast rodzice złożyli ślubowanie, w którym obiecali mocno kochać swoje dzieci, pomagać im i wspierać. Następnie pani dyrektor Katarzyna Jackowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz słodki upominek.
Po uroczystym pasowaniu na wszystkie dzieci czekała niespodzianka- słodki tort oraz pyszny owocowy szampan. Był również poczęstunek i wspólne zabawy.

U.D.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu