Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaMikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębinkach

Na prezenty od świętego Mikołaja nasi najmłodsi czekają już od dawna. Aby wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom w Publicznej Szkole Podstawowej w Dębinkach zorganizowano spotkanie z Mikołajem dla najmłodszych. Już od samego rana przedszkolaki i uczniowie klas I-III pytały, kiedy będzie ten niezwykły gość.

Święty Mikołaj zjawił się z wielkim czerwonym workiem pełnym prezentów. Gdy tylko wszedł do sal na buziach dzieci pojawiło się zdziwienie, zaskoczenie, ale przede wszystkim widoczny był uśmiech. Na powitanie dzieci zaśpiewały piosenki, a odważne recytowały wiersze. Święty Mikołaj pytał je o ich zachowanie, a następnie rozdawał wspaniałe prezenty. Na zakończenie dzieci podziękowały za prezenty i pożegnały Mikołaja.

Szkoda, że taki gość pojawia się tylko raz w roku, ale w tym cała jego magia.

Niezwykłą mikołajkową frajdą dla przedszkolaków okazał się pobyt w Studio Rekreacji AKTiVE w Tłuszczu na sali zabaw. Tam czekała na dzieci beztroska zabawa na dwupoziomowej, kolorowej konstrukcji zabawowej z torem przeszkód, basenem wypełnionym piłeczkami i zjeżdżalnią. Dzieciaki z wielką chęcią znajdowały sobie zajęcie korzystając także z mini pojazdów, piłek do skakania, bujaków, trampoliny czy ściany wspinaczkowej. W czasie dwugodzinnego pobytu spędzonego na aktywnych zabawach ruchowych każdy spalił mnóstwo kalorii.
Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania się z tym magicznym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.
Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia, a uśmiechy i przeżycia towarzyszyły dzieciom przez następne dni…


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu