Polski English Gmina Zabrodzie Herb i Flaga,,LATO Z PIŁKĄ" W GMINIE ZABRODZIE

      W dniach 21-22 sierpnia na kompleksie boisk ,,Moje Boisko Orlik 2012" w Zabrodziu zostały przeprowadzone rozgrywki w piłce nożnej ,,szóstek" o Puchar Wójta Gminy.

      Rozgrywki poprowadzili - Dariusz Kosiorek i Arkadiusz Górek oraz sędzia z akredytacją PZPN, ponadto zapewniona była obsługa medyczna. W rozgrywkach brało udział 104 piłkarzy z terenu Gminy Zabrodzie.

      W sobotę 21 sierpnia zostały rozegrane spotkania piłkarskie dzieci i młodzieży do lat 15. Wyniki sobotnich rozgrywek przedstawiają się następująco:
I miejsce - drużyna Zabrodzie
II miejsce - drużyna Dębinki
III miejsce - drużyna Niegów
Najlepszym strzelcem został - Sebastian Nadaj (Zabrodzie), , zaś najlepszym bramkarzem wybrany został - Sławomir Baca.

      W niedzielę 22 sierpnia rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Do rozgrywek zgłosiło się aż 10 drużyn. Dopisali także kibice, zagrzewający uczestników do rywalizacji. W rozgrywkach brały udział drużyny: Anastazew, Obrąb, Gaj, Zabrodzie, Lipiny, Głuchy, Przykory, Dębinki, Słopsk oraz Weterani Zabrodzie.
Wyniki niedzielnych rozgrywek:
I miejsce - drużyna Dębinki,
II miejsce - drużyna Weterani Zabrodzie
III miejsce - drużyna Obrąb.
Najlepszym strzelcem został - Wiśniewski Dariusz (Weterani Zabrodzie) zaś najlepszym bramkarzem wybrany został - Gut Krzysztof (Dębinki)

      Organizatorzy zadbali o napoje, a Wójt Gminy Zabrodzie o poczęstunek dla zawodników i kibiców w postaci kiełbasek z grilla. Zwycięskie drużyny otrzymały oraz stroje piłkarskie, zaś najlepsi strzelcy i bramkarze otrzymali pamiątkowe statuetki. Rozgrywki sfinansowano ze środków pozyskanych przez Gminę w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich - Programu Integracji Społecznej. Realizatorem projektu był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zabrodziu.

      Dzięki pogodzie, zaangażowaniu personelu, drużyn piłkarskich oraz kibiców zagrzewających do rywalizacji, przedsięwzięcie było bardzo udane, a uczestnicy dziękując wójtowi Gminy za umożliwienie im sportowych przeżyć na wysokim poziomie, wyrazili chęć udziału w kolejnych tego typu rozgrywkach.

Organizatorzy


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu