Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaBEZPIECZNE FERIE 2014

      Przygotowanie uczniów i przedszkolaków do reakcji na trudne sytuacje, które mogą ich spotkać podczas aktywności na śniegu i lodzie było głównym celem wizyty POLICJANTÓW dn.10 lutego 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Adelinie.
      W związku z trwającą przez cały rok szkolny akcją, ,,A-jak Adelin, B- jak bezpieczeństwo" już po raz kolejny Pani sierżant Monika Rogalska-Suska i Pani Natalia Siatkowska z Powiatowej Komendy Policji w Wyszkowie przekazały uczniom wiedzę na temat, jak można wpłynąć na bezpieczeństwo zimą. Opowiadały o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz uczyły najmłodszych jak się zachować, gdy jesteśmy sami w domu i poza domem. Zaprezentowały sprzęt ratunkowy, asekuracyjny i ratowniczy.
     Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w pogadance i poprawnie odpowiadały na zadawane przez stróżów prawa pytania.
      Na koniec-w podziękowaniu za wspieranie działań sprzyjających bezpieczeństwu dzieci i młodzieży, przedszkolaki wręczyły policjantom własnoręcznie wykonaną laurkę, a uczniowie klas starszych podziękowanie i słodki upominek.
      Później odbyło się spotkanie z Panem Kamilem Gajewskim-instruktorem pływania, trenerem piłki siatkowej i nauczycielem w-fu w szkole, który przedstawił uczniom program ,,Aktywne ferie w szkole", obejmującym min. wyjazd na basen do Wyszkowa, zajęcia na lodowisku w Wołominie oraz gry i zabawy sportowe w szkole.
      Na koniec Pani Katarzyna Rosińska-szkolny koordynator ds. bezpieczeństwa zachęciła uczniów do systematycznego czytania informacji na temat bezpieczeństwa uczniów zamieszczanych na szkolnym korytarzu.

U.D.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu