Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaProjekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

WYCIECZKA DO WARSZAWY

      Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu mieli okazję podziwiać piękno barokowego pałacu i otaczającego go parku w Wilanowie.
      Uczestniczyli w spotkaniu muzealnym, w trakcie którego poszerzyli swoją wiedzę na temat wnętrza pałacu i jego symboliki . Cały czas chodzili z zadartą głową, ponieważ nie mogli oderwać wzroku od pięknych plafonów. Z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji o rodzinie Sobieskich.
      Po wizycie u króla Sobieskiego młodzież udała się do letniej rezydencji króla Stanisława Augusta, czyli do Łazienek Królewskich. Uczniowie mieli okazję do porównania architektury barokowej - Pałac w Wilanowie z architekturą klasycystyczną - Pałac na Wodzie. Dużym zaciekawieniem gimnazjalistów cieszyły się też spacerujące pawie, które niestety nie chciały zaprezentować nam się w całej krasie.
      Młodzi zabrodzianie udali się też do Ogrodu Botanicznego w Powsinie istniejącego od 1970 r. Cudownie wyglądały kwitnące magnolie i azalie. Zdążyliśmy w ostatniej chwili przed przekwitnięciem podziwiać śliczne tulipany. Z przyjemnością obejrzeliśmy m.in. tulipany im. Jana Pawła II, Marii Kaczyńskiej, Lecha Kaczyńskiego i Ireny Sendlerowej.
      Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ,,Szkoła Równych Szans" i sfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

O.O.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu