Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaInne spojrzenie na ziemię

      10 grudnia 2014r. uczniowie klasy VI z Adelina uczęszczający na zajęcia w ramach projektu Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - Moja przyszłość pojechali na wycieczkę do Warszawy. Jej celem było zwiedzanie Muzeum Ziemi i uzyskanie jak najwięcej informacji o budowie wnętrza Ziemi, jej dziejach i rozwoju na przestrzeni wieków. Po muzeum oprowadzała uczniów pani Katarzyna Kwiatkowska, która bardzo szczegółowo opowiadała o zgromadzonych tam skałach i minerałach, ich powstaniu i występowaniu.
To ,co uczniowie mieli okazję zobaczyć przeszło ich najśmielsze oczekiwania-różnorodność skał, minerałów, skamieniałości oraz miejsca, z których pochodzą, były zadziwiające. Poznali z bliska minerały, które towarzyszą ludziom w życiu codziennym. Zapoznali się z podstawowymi cechami minerałów, uczyli się jak odróżniać od siebie niektóre minerały oraz poznali interesujące fakty na ich temat. Uczniowie uzyskali również podstawową wiedzę na temat wykorzystania minerałów, zarówno obecnie jak i w przeszłości. Duże wrażenie na naszych uczniach zrobiła kolekcja bursztynów i świecących meteorytów. W gablotach obok siebie można było zobaczyć surowy bursztyn-naturalne formy skamieniałej żywicy i dzieła sztuki, jakie z niego mogą powstać-znaleziska archeologiczne z biżuterią stylizowaną na dawną oraz formy współczesne. Po zwiedzeniu Muzeum Ziemi wszyscy udali się do Pałacu Kultury i Nauki na pyszny obiad. Po krótkim odpoczynku było dalsze zwiedzanie. Młodzież miała okazję zobaczyć stałą wystawę, gdzie główną ekspozycję stanowiły rekonstrukcje szkieletów dinozaurów, a także zapoznać się z różnymi teoriami dotyczącymi wyginięcia wielkich gadów na naszej planecie.
Niesamowitym przeżyciem dla naszych uczniów było zmierzenie się z przeszłością. W jednej z sal stały jak żywe: wielki dinozaur, mamut oraz szkielety innych olbrzymów żyjących w dawnych epokach.
Później uczniowie wraz z nauczycielkami -panią Katarzyną Jackowską i panią Haliną Sobczak udali się na warszawską starówkę. Spacer uliczkami Starego Miasta w pięknej świąteczno- zimowej scenerii stworzyły niepowtarzalną ,nastrojową atmosferę, którą zarejestrował nasz aparat fotograficzny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu