Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaRelacja z uroczystego spotkania poświęconemu pamięci Papieża Jana Pawła II

    Jak co roku, w dniu 2-kwietnia mieszkańcy Gminy Zabrodzie spotkali się by wspólnie obchodzić kolejną rocznicę odejścia do domu Pana - naszego wielkiego rodaka - Papieża Jana Pawła II.
Spotkanie rozpoczęto projekcją filmu ,,Nie lękajcie się''. Następnie podsumowano przebieg konkursu pod hasłem ,,Jan Paweł II - jego życie i dzieło'', który został przeprowadzony dwuetapowo. Pierwszy etap odbył się w szkołach, natomiast drugi w dniu 26 marca przeprowadzono w Gminnej Bibliotece Publicznej. W konkursie wzięli udział uczniowie gimnazjum oraz szkół podstawowych w Kicinach i Zabrodziu.

Laureaci to:
w kategorii wiekowej 11-12 lat:

  1. Oleksiak Daria - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu
  2. Andruchewicz Justyna - Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy w Kicinach
  3. Dębska Kamila - Publiczna Szkoła Podstawowa im. M. Konopnickiej w Zabrodziu

Wyróżnienie otrzymały: Sokołowska Paulina oraz Kwiatek Natalia - P.S.P. Kiciny

w kategorii wiekowej młodzież gimnazjalna:

  1. Paź Paulina kl. II C
  2. Staśkiewicz Agata kl. III A
  3. Mościcki Tomasz kl. III A

    Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja montażu poetycko-muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im Wł. St. Reymonta w Zabrodziu ON WCIĄŻ JEST Z NAMI przygotowanego pod kierunkiem mgr Andrzeja Romana. Następnie wszyscy uczestnicy na czele z władzami gminy udali się na pobliski skwer, gdzie po krótkiej modlitwie poprowadzonej przez Ks. Kan. Andrzeja Duszę - Proboszcza Parafii w Niegowie złożono wiązankę i zapalono znicze pod głazem upamiętniającym Jana Pawła II.   

   

 

© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu