Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaXVIII Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

      …..odbył się 8-stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Jak co roku wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy.
Jury w składzie:
- S. Lidia Lewandowska - Dyrektor DPS dla Dzieci w Niegowie
- Wiesława Oleksiak - KGW w Zabrodziu
- O. Dariusz Jankiewicz Kapelan z ,,Fiszoru"
- Jacek Gajewski - nauczyciel sztuki Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu oraz terapeuta w DPS Fiszor w Gaju.
- Ks. Andrzej Rybicki - Proboszcz Parafii w Niegowie,
które po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyłoniło zwycięzców a mianowicie.

W kategorii A (kl. 0-III)
- wspaniale zaśpiewała i zdobyła I miejsce - Marta Koźlik- ucz. oddziału ,,0" przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dębinkach.
- II miejsce w tej kategorii zdobył Olaf Powierża - ucz. kl. I C Publicznej Szkoły Podstawowej w Zabrodziu.
- III miejsce wyśpiewał Kajetan Zastawny - ucz. kl. II Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębinkach.

W kategorii B (kl. IV-VI)
- decyzją Jury - I miejsce zajęła ucz. kl. IV- Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębinkach - Ewa Koźlik.
- II miejsce przypadło Danielowi Banasiak ucz. kl. IV B - Publicznej Szkoły Podstawowej w Zabrodziu.
- III miejsce równorzędne zdobyli: Paulina Trzciałkowska ucz. kl. V, z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Adelinie oraz Mateusz Szczerbiński z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dębinkach.

Przesłuchania uczestników w kategorii A poprzedził gościnny występ dzieci z Niepublicznego Przedszkola ,,Zaczarowany Ołówek" oraz Punktu Przedszkolnego przy PSP w Zabrodziu. W wykonaniu najmłodszych uczestników podziwialiśmy niecodzienną prezentację kolęd: ,,Chrystus nam się narodził" , ,,Na tym niebie gwiazdeczka świeci" oraz ,,Grudniowa ballada" . Jak zawsze był to uroczy moment skłaniający do przemyśleń nad pięknem, radością i szczerością naszych najmłodszych pociech. Pensjonariusze DPS ,,Fiszor" w Gaju oraz w Niegowie natomiast poprzez swoje prezentacje wokalno-instrumentalne utworów: ,,Gore gwiazda", ,, Cicha noc" oraz ,, Wśród nocnej ciszy" wprowadzili nas w typowo świąteczny nastrój i zadziwili swoimi umiejętnościami. W międzyczasie swoje możliwości wokalne zaprezentowała laureatka etapu szkolnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek z Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu- Małgorzata Świerzak w utworze pt. ,, Babci zegar".
Tradycyjnie wręczenia upominków i okolicznościowych dyplomów dokonał Wójt Gminy - Tadeusz Michalik w asyście przewodniczącego składu Jury - Ks. Andrzeja Rybickiego. Podsumowaniem wielogodzinnych zmagań była wspólna fotografia uczestników i opiekunów przy wtórach kolędy ,,Hej w dzień narodzenia".
Wszystkich miłośników wspólnego kolędowania już dziś zapraszamy na kolejny przegląd w przyszłym roku.

M.W.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu