Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaKolonie letnie

      Głównym organizatorem kolonii letnich, które odbyły się w dniach 08 - 21 sierpnia 2012 roku w Sarbinowie był NSZZ RI ,,Solidarność" z siedzibą w Warszawie, natomiast gminnym koordynatorem Pani Irena Tryc - specjalista pracy socjalnej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabrodziu. Letni wypoczynek, z którego skorzystało 18 dzieci w wieku 8 - 15 lat był finansowany przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych ,,Solidarność", natomiast wkład własny rodziców wynosił 350 zł na jedno dziecko. Transport uczestników do Sarbinowa i z powrotem sfinansował Urząd Gminy w Zabrodziu. Uczniowie przebywali w ośrodku kolonijnym ,,Neptun" w malowniczej miejscowości Sarbinowo nad morzem.
      Program kolonii był bardzo urozmaicony i ciekawy. Dzieci zapoznały się z historią okolicznych miejscowości m. in. Chłopów. Brały udział w wycieczkach autokarowych do Kołobrzegu (w tym rejs statkiem po morzu) i Zieleniewa (zwiedzanie mini zoo i zabawa w miasteczku dziki zachód). Organizowane były również spacery brzegiem morza do Mielna i Gąsek, gdzie dzieci mogły podziwiać panoramę okolicznych miejscowości oraz przepiękny widok na morze z latarni morskiej. Dzieci chętnie korzystały z promieni słonecznych i kąpieli morskich pod czujnym okiem ratownika.
      Z relacji uczniów wynika, iż kolonie były dla nich przygodą obfitującą w moc nowych doświadczeń życiowych. Wszyscy wrócili wypoczęci, pełni pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu