Polski English Gmina Zabrodzie Herb i FlagaWakacyjne zajęcia sportowe na "Orliku"

        Wakacyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży upłynęły pod znakiem wspaniałej zabawy i stuprocentowego relaksu. Prowadzący zajęcia P. Arkadiusz Górek robił wszystko aby uatrakcyjnić naszym najmłodszym mieszkańcom codzienne zajęcia, w trakcie których uczestnicy mieli okazję wykazać się nie tylko kondycją fizyczną ale także sprytem, inteligencją, zdolnościami manualnymi, refleksem no i oczywiście poczuciem humoru. W trakcie zajęć przeprowadzono liczne, gry i zabawy głównie zespołowe w tym:
 • piłka nożna plażowa rozgrywana na boska. Zasady jak w każdym meczu, tylko miękką piłką,
 • gra kapslami po narysowanym torze przeszkód. Dla urozmaicenia wykorzystano zbiornik z wodą, wyskocznie, zwężenia, ślimak, przeszkody, pola neutralne, tunel i grubą linę jako bandy. Wygrywała osoba, która jako pierwsza dotarła na metę,
 • gra w siatkówkę balonami z wodą. Na boisku od siatkówki stawały po 4 pary z ręcznikami. Zadanie polegało na łapaniu balonów w ręcznik i odrzucanie do przeciwników. Punktowane: upadek balonu i jego rozbicie wyłoniło zwycięzców.
 • gra w minigolfa własnoręcznie skonstruowanymi kijami. Wykorzystano otwory po słupkach od siatkówki na boisku wielofunkcyjnym. 2 dołki, pojemnik po BROSIE, którego należało przewrócić i słupek od kosza w który należało trafić. Grano plastykowymi kulami, metalowymi i piłkami od tenisa.
 • nauka strzelania z profesjonalnych łuków, podsumowana konkursem strzelania do tarczy i w dal na punkty,
 • gra terenowa A. Wyspa skarbów znajdowała się na środku boiska do piłki nożnej. Krążków pilnowała ochrona a teren był ogrodzony. Znajdowały się 3 furtki, przez które należało wejść, ukraść złoto, nie dać się obrzucić amunicją (plastykowe kulki) i wyjść. Osobę trafioną za karę strącano do lochów. Można było wykupić nieszczęśnika, oddając jeden kilogram złota za 1 osobę.
 • gra terenowa B. Stworzono dwie bazy, w których znajdowały się złote monety (korki od butelek, po 31sztuk). Bazy miały pas ochronny w którym spacerowali obrońcy z pałkami z gąbki. Trzeba było wskoczyć do środka po monetę, nie dać się trafić w obie strony i zanieść do swojej bazy.
 • gra terenowa C. zaczerpnięta z gry komputerowej przeniesionej w rzeczywistość. Podobno 14 drużyn gra w to w europie z czego aż 12 z Niemiec (tam powstała). Bawiły się dwie drużyny. Każda mając jednego biegacza i kilku uzbrojonych wojów (tarcze, miecze, długie kije, kule na łańcuchu). Zadaniem biegaczy było przechwycenie piłki i wrzucenie jej do ustalonego punktu ( wiadro). Wojownicy bronią dostępu do wiadra i eliminują biegacza. Osoba trafiona klęka na kolano co dla pozostałych graczy świadczy o wyeliminowaniu jej z gry na 5 sekund.
 • podchody, kilkugodzinny marsz na dystansie ok. 10 km. Drużyna pierwsza wędrowała po okolicznych lasach zostawiając, ślady, znaki i zadania na kartkach. Drużyna tropiąca musiała podążyć za nimi, odnaleźć ukryte wiadomości i wykonać prawidłowo zadania. W połowie drogi nastąpiła zamiana drużyn. Wędrówka przebiegała przez, Grzegorzewo i Adelin z metą w Zabrodziu

Lejący się z nieba żar czasami ku radości uczestników zajęć należało niwelować poprzez zastosowanie prysznica np. z węża ogrodowego. Natomiast kilkuminutowy deszcz nie stanowił żadnej bariery czy przeszkody w kontynuacji chociażby nauki strzelania z łuku . W sumie z zajęć skorzystało ponad 120 uczestników.

MW


© 2005 - 2015 Urząd Gminy w Zabrodziu